...
Виховний захід: Традиції мого народу PDF Печать E-mail

Виховний захід: Традиції мого народу
Презентація національних страв
Привіт усім!
З вами популярно-молодіжне шоу «Національні страви». Сьогодні у нашому шоу ми розповімо вам про такі національні страви, як:
- сало з часником;
- український борщ;       
- вареники;
- пампушки.


А скільки ж цікавого розповідається про них.  Ще з давніх-давен козаки полюбляли їсти сало. У них ця страва була найголовнішою. Тарас Бульба вважав, що у справжнього козака сало, горілка і честь стояли на 1 місці. Про ці страви створено багато пісень  і однією із них є пісня Михайла Поплавського «Сало».
А , як приготувати борщ? Кожного дня будучи малою я сотню разів давала собі таке запитання. Але я вирішила його, і я хочу поділитися з вами рецептом.
Моя мама готує його так:
Спочатку кладемо каструлю з водою, потім добавляємо м'ясо. Коли м'ясо на половину приготовилося, кидаємо картоплю, квасолю і капусту. Коли це все приготується кидаємо заправку і добавляємо спецій. Варимо ще 15 хвилин. Коли борщ готовий знімаємо з вогню. На стіл подаємо зі сметаною.
Смачного!!!          

У народі борщ без усіх сумнівів був, є і буде найголовнішою стравою. Цією стравою можна посмакувати не лише в дома, а й у ресторанах і кафе . На сьогоднішній час 95% людей полюбляють борщ з пампушками. Більша частина серед них готують пампушки з картоплею, хоча приготування пампушок є різними. На нашу думку найсмачніші пампушки з капустою і маком. Саме про цю страву складено дуже багато пісень.
Також однією з найсмачніших національних страв є вареники. На нашу думку вареники з сиром є найсмачнішими, адже у ресторанах 50% із 100%  людей полюбляють саме їх.

У народі є не лише такі національні страви, як: пампушки, борщ, вареники і сало, а й такі, як коровай, мамалига, сироватка.
У багатьох народних піснях:  у колядках ,щедрівках , веснянках розповідається про національно українські народні страви .І саме у одній дуже цікавій  щедрівці співається про вареники.
Щедрик, ведрик, дайте вареник                                             Щедрик, ведрик , дайте вареник,
Грудочку кашки, кільце ковбаски.
Горобчик летів, хвостиком вертів, 
А ти, дядьку, знай, копієчку дай!       

А скільки ж загадок написано про ці чудові страви? Їх написано безліч ! І із деякими з них ми вас ознайомимо саме зараз .
Цікаві загадки
Увесь вік їси – не проїси, і завжди добре.
( Борщ і каша)
Химерний, маленький,
Бокастий, товстенький,
Чимсь смачним напхався,
В окропі купався,
У дірку впав – і пропав !   (Вареник)
Про ці страви є не лише загадки, а й різні твори. Наприклад :  «Лисиця і журавель», «Хліб і сіль» і т.д.
У творі «Лисиця і журавель» йдеться про те, як журавель і лисиця частували один одного. Лисиця частувала журавля кашею, яка також є національною стравою, а журавель пригощав її овочами.
А що ж йдеться у творі «Хліб і сіль»? У ньому йдеться про  те, як один чоловік мав своє поле і вирощував там пшеницю. Доглядав за ним, орав його і завжди мав хороший урожай . А сусід , який був у нього!
Він ніколи не хотів робити завжди мріяв тільки про ліжко і сміявся з роботящого  ,бідного чоловіка.
Коли настала зима , то у роботящого чоловіка було , що їсти , сусід ходив і просив зерна у людей , бо не мав свого тому, що пролежав ціле літо без роботи. Але мудрий чоловік був хорошим і дав тому зерна , і сказав сусіду своєму , щоб на другий раз не лежав , а старанно і вперто працював.
«Хліб — усьому голова!!!»


На цьому наша розповідь про національні страви закінчується. До наступної зустрічі.


 

Яндекс.Метрика >