...
Виховний захід (9 клас) ЖІНКА — ОДВІЧНА ЗАГАДКА ПРИРОДИ PDF Печать E-mail

Виховний захід (9 клас) ЖІНКА — ОДВІЧНА ЗАГАДКА ПРИРОДИ

Мета. Розкрити поняття жіночності; звернути увагу на місце жінки в суспільстві в різні епохи; підкреслити її велике призначення на Землі. Виховувати доброту, людяність, почуття відповідальності за те, що ти - - жінка. Ознайомити учнів із захистом прав жінки державою.
Форма проведення: бесіда з елементами вікторини
Обладнання. Пісня «Очарована, околдована» (М. Звєздінський, М. Заболоцький), Конституція України, «Основи правознавства» (9-й кл.), вислови славетних людей про жінок, анкета «Жіночність», тест «Який ваш характер, розповість одяг».

Хід бесіди
На фоні музики звучить поетичний калейдоскоп.
Я жінка. Я травинка. Я царівна..,
Лиш Афродіта мені рівня.
***
Держим голову, как королева,
Излучает загадочньт свет.
Зта женщина- -вечнаяЕва,
Затерялась в развалинах лет.
Дьішит время легко й беспечно,
Катет с майских садов молоко.
Зта женщина - - вечное нечто,
Й искусство ее великої
***
Женина  - песня! Женщина - чудо!
Тьі настоящее чудо всегдашнее,
Не заходящее солнце домашнєє... ***
Я не цвіт, не зоря, не сніжинка -
Це прекрасні природи витвори!
Я сильна слабка Жінка —
Саме так - з великої літери.
Учитель. Мабуть, кожен помічав характерну ознаку нашого часу. Всі тільки те й роблять, що говорять про численні проблеми: їсти нічого, купити немає за що, в гаманці порожньо, взагалі важко, важко, важко. І спадають на думку слова нашого великого Миколи Реріха: «Коли у домі важко, тоді звертаються до жінки. Коли більше не допомагають розрахунки та обчислення, коли ворожнеча та взаємне руйнування сягають межі, тоді приходять до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку».
І ми сьогодні звертаємося до цієї одвічної загадки природи. Яка вона — жінка-ідеал, яке її місце в суспільстві в різні часи та епохи, на що здатна жінка? Чи захищена вона державою й кого захищає вона?
ЯК ВИНИКЛА ЖІНКА?
Легенда
Після того як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу, Бог замислився, з чого зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка. Але, не бажаючи відмовити в проханні чоловіку, після нетривалих роздумів став створювати жінку з таких матеріалів: кілька яскравих променів сонця, всі чарівні фарби зір, задумливий смуток місяця, красу лебедя, грайливість кошенят, граційність газелі, ласкаве тепло хутра, притягальна сила магніту. Змішав все разом, а потім додав туди холодного мерехтіння зірок, впертості віслюка, в’їдливості мухи, зажерливості акули, ревнивості тигриці, сміливості пантери, кровожерливості п'явки, отруйності змії, опіуму, безпощадності стихії. Все це змішав, оформив фігуру і вдихнув у неї життя. Внаслідок, цього вийшла жінка. Цю жінку Бог передав чоловікові й промовив: «Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, блаженствуй з нею все життя і терпи муки від неї аж до смерті.
Учитель. Легенда — це жарт, але є тут і доля істини. Жінка—це вічний біль і вічна втіха. Вона може перетворити життя і на рай,; на пекло. Від неї, від її любові та нелюбові залежить уже багато.
«Всі протилежності сходяться в серці жінки», — сказав Вольтер.
«Всей красоти источник - женщина.
Мьі без нее упали б под ярмо.
Всей доброти источник — Женщина.
Ми без нее б дишали б тьмой й злом», — так про жінок сказав латиський поет Ян Райніс.
Повернімося в минуле і погляньмо, як історично змінювалось уявлення про жіночий ідеал.
Виступ групи соціологів.
1.    Тисячоліттями на жінку дивилися як на істоту другого сорту. На ранньому етапі людського суспільства роль жінки була керівною. Саме вона збирала плоди для харчування, займалася полюванням, берегла домашнє вогнище, шила одяг. Була вона главою сім'ї та роду. Спорідненість визначили за материнською лінією. Мабуть, з тієї далекої епохи матріархату збереглось уявлення про головний обов'язок жінки бути берегинею домашнього вогнища.
2.    В епоху Відродження чоловіки вклонялися дамам, домагалися їхнього кохання, викликали один одного на дуель через жінок, відправлялися в далекі походи, щоб прославити ім'я своєї коханої. Але жінки, як і раніше, залишалися втіхою чоловіків та їхніми рабинями.
3.    У перше про необхідність рівноправності чоловіків та жінок заговорили у XVIII ст. Але ще досить тривалий час жінка відчувала на собі подвійне гноблення: хазяїна, на якого працювала, і свого чоловіка.
Не маючи ніяких прав у суспільстві і сім'ї, жінка повинна була жити за законом «Домострою» -  - «Хай убоїться жінка чоловіка свого». І що нижчим був загальний рівень культури суспільства, то нестерпнішими
ставали умови існування жінки. Рабиня, річ, яку можна купити і продати, в'ючна тварина, істота без права і голосу, зацькована і завжди готова до боротьби за своє визволення - - таким постає жіночий образ минулої епохи.
Учитель. Минув час, здійснилася мрія жінок про рівноправність із чоловіком. Жінка набула економічної незалежності, чоловік втратив роль єдиного годувальника, рівність прав чоловіка і жінки закріплено в Основному Законі України.
ВІКТОРИНА
Завдання. Знайти в Конституції відповіді на запитання. Один бал команді, яка це зробить першою.
1.    У якій статті затверджено рівність прав чоловіка і жінки? (КУ, р. II, ст. 24.)
2.    Громадянка Н. вирушила погостювати в рідних, що мешкають у Німеччині. Під час повернення додому її затримали і позбавили права повертатися в Україну. Яка стаття Конституції захищає права громадянки Н.?
(Ст. 33.)
3.    Інна К. дуже різко покритикувала роботу голови райдержадміністрації, і, хоча сказане нею було правдою, її звільнили з роботи, не пояснивши, за що. Почалися переслідування місцевою владою. Яку статтю Конституції порушено? (Ст. 34.)
4.    Чи має жінка право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом? (Ст. 42.)
5.    Яка стаття Конституції України забороняє використання праці жінок на небезпечних для їхнього здоров'я ділянках? (Ст. 43.)
6.    Чи може жінка побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду? (Ст. 47.)
7.    Хто має більше прав у шлюбі: чоловік чи жінка?(Ст.51.)
8.    Якщо жінка відмовляється в суді давати показання проти свого чоловіка, чи несе вона за це відповідальність? (Ст. 63.)
9.    Чи може жінка бути Президентом України? За яких умов? (Ст. 103.)
10.    Чи може жінка зачитувати Присягу перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України? В якому разі? (Ст. 79.)
Учитель. Ми з'ясували, що Конституція України гарантує рівноправність жінки і чоловіка. Але ніяка рівноправність, ніякий суспільний лад, ніякий розвиток цивілізації не приведуть до того, що дітей на світ народжуватимуть чоловіки. Жінка, ким би вона не стала за фахом, крім того, ще дружина, мати. І в цьому її найважливіше призначення.
«Кожна родина — це частина держави» — так сказав мудрий Аристотель.
Проблемі захисту прав жінок присвячено окрему Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок, ухвалену Генеральною Асамблеєю ООН18 грудня 1979 року. Для України вона набула чинності З вересня 1981 року.
Найважливішим нормативним актом сімейного законодавства є кодекс про шлюб та сім'ю України, який є основою сімейного законодавства.
Важливим кроком у справі допомоги сім'ї став Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року. Цим Законом передбачено такі види державної допомоги: допомога по вагітності та пологах; одноразова допомога з народженням дитини; допомога на догляд за дитиною; грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років тощо (всього 11 видів допомоги).
Для здійснення державної політики в цій галузі 1996 року було створено Міністерство України у справах сім'ї та молоді.
Учитель. Ви — старшокласники. Незабаром почнете самостійний життєвий шлях. Чи готові ви до нього?

 

Яндекс.Метрика >