...
Виховний захід (9 клас) Пізнай себе – і ти пізнаєш світ PDF Печать E-mail

Виховний захід (9 клас) Пізнай себе – і ти пізнаєш світ
Мета: вчитись пізнавати свій внутрішній світ і світ ближнього, формувати адекватну самооцінку, виховувати самоповагу і повагу до інших.

1. Вступне слово вихователя. «Я – багато це чи мало? В дійсності кожне «Я», - це не цілісність, а багатогранний світ, це безкрайнє зоряне небо, хаос відчуттів можливостей, вчинків і думок. Одні з нас розмірковують і аналізують свої вчинки. А зараз ми розглянемо декілька життєвих ситуацій, спробуємо їх проаналізувати та висловити свої думки.
Ситуація 1.
Я здібний у навчанні, вмію гарно малювати, пишу вірші – ось і все коло моїх інтересів. За це мене постійно всі хвалять. Але я помітив, що мої однолітки живуть якимось іншим життям. Вони не сприймають мене в своєму оточенні. Кажуть, що я не належу до сучасної молоді. Це для мене велика травма. Я завжди себе відчуваю неповноцінною людиною. Хіба це не трагедія?
Аналіз ситуації: Чи складна дана ситуація? У чому її складність? Запропонуйте ваш  вихід із цієї ситуації.
Ситуація 2.
Я навчаюся в 9 класі. Гарна, розумна, здібна. Багато читаю, добре вчуся, завжди можу дати мудру пораду своїм однокласникам, але чомусь вони до мне за порадами не звертаються і не дружать зі мною. У мене немає друзів. Більшість дівчат удає з себе бозна – що, хоч я і гарніша за них. Нормальних серед хлопців  зовсім немає. Більшість з них або тихі, або бешкетники. Погодьтеся, важко вчитися у такому класі, а знайти друзів, я вважаю, практично неможливо.
Обговорення ситуації.
Вихователь. Ми з вами проаналізували дві конфліктні ситуації і з’ясували, що причинами їх складності є неправильна оцінка людиною себе.
-    Як би ви визначили, що таке самооцінка?
Довідкове бюро. Самооцінка – це знання людиною самої себе і ставлення до себе.
Вихователь. Якою може бути самооцінка? (Самооцінка може бути правильною, об’єктивною, заниженою або завищеною).
Довідкове бюро. Людина з високою самооцінкою бачить себе господарем у всьому. Вона розуміє себе, як неповторну особистість. Такі люди сприймають все спокійно, перебуваючи в гармонії з собою, з повагою ставляться до себе і до інших.
Люди з низькою самооцінкою відчувають себе невдахами. Ці люди не терплять ризику. Характерні якості таких людей: схильні до самозгубної поведінки, не намагаються змінити що – небудь у своєму житті.
Вихователь..Спеціальні тести психологів дають змогу виявляти рівень самооцінки.
Сьогодні мені хочеться поговорити ще про одну грань само ставлення особистості – її гідність. Людина повинна насамперед поважати себе, оскільки самоповага – основа почуття власної гідності.
Як на вашу думку, що таке гідність? Чи має вона вплив на розвиток особистості?
(Відповіді учнів)
Вихователь. Коли людина знає свої справжні чесноти, їй легше визначити своє місце в колективі, домогтися успіху.
Розгляд учнями схеми та обговорення.
Наполегливість


УспіхВихователь.  Пізнать себе-то школа нелегка.
Життя мінливе, мов швидка ріка.
Відбиток твій, що сплив на мілині,
При березі зникає в бистрині.
Пізнай себе у подвигу, в труді.
(П. Воронько)
Ось і підійшла до завершення наша виховна година .Ми дізналися багато нового і цікавого. Любіть себе, любіть ближніх своїх, тоді вас поважатимуть усі. Успіхів вам у всьому!

 

Яндекс.Метрика >