Виховний захід (9 клас) Культура користування мобільним зв’язком
Мета: ознайомити учнів з правилами користування мобільним зв'язком ; розвивати культуру мовлення, вміння співпрацювати з іншими, прощати, просити пробачення; виховувати духовно-моральну особистість. Обладнання: ситуативні завдання, тест, рольові ігри. Хід заняття 1.Бесіда з учнями «Мобільний телефон чи здоров'я?» Мобільний телефон чи здоров'я ? Великобританські вчені групи "Мобільний зв'язок і здоров'я" довели, що найбільш чуттєвими до електромагнітного випромінювання є діти та підлітки. Це пояснюється тим, що тонкі кістки дитячого черепа недостатньо захищають мозок від випромінювання. Тому, дітям до 8 років взагалі не користуватися мобільними телефонами, а дітям від 8-14 років слід дзвонити у разі потреби. Центр здоров'я та Російський національний комітет по захисту від іонізуючого випромінювання рекомендують: - дітям, яким не виповнилося 16 років взагалі не можна користуватися мобільним зв'язком, - одна розмова не повинна тривати більше, як 3 хв.
Чого можна підхопити від мобільних телефонів ? - Головну біль, нудоту; - Захворювання вуха (пухлину слухового нерву, а також різні злоякісні захворювання); - Алергічні реакції (особливо у людей, які схильні до алергії); Ситуативні завдання. Рольові ігри ■ До Вас зателефонував друг, ваша розмова затягнулася, але вас покликала мама. Ваші дії. ■ Вам терміново потрібно зателефонувати, але ваш абонент знаходиться поза зоною досяжності. Ваші дії.
За чи проти! Не можна носити мобільні телефони: на грудях, в кишенях, біля тіла. Рекомендуємо носити в сумках та портфелях. 2. Правила спілкування по мобільному телефону: 1) Першим називає себе той, хто телефонує. Навіть тоді, коли ти телефонуєш додому, називай своє ім'я. У всіх інших випадках потрібно назвати і прізвище. Розмовляй лаконічно, якщо щось не зрозумів, чи не дочув — можеш перепитати. 2) Переконайся, що ти розмовляєш саме з тією людиною, яка тобі потрібна: по телефону голоси різних людей можуть звучати однаково. 3) Ніколи нікому не телефонуй до 8 години ранку і після 10 години вечора: це неввічливо. Не розмовляй довго по телефону. Розмовляти про дрібниці по мобільному телефону — даремна витрата кишеньковох грошей. 4) Перед тим, як починати довгу розмову, поцікався, чи є у твого співрозмовника час тебе уважно вислухати. 5) Говори нормальним голосом, не кричи. Речення будуй короткі і змістовні. 6) Будь ввічливим від початку до кінця розмови. Пам'ятай: першим завершує розмову той, хто зателефонував. З .Тест 1. Коли розмовляєш по телефону, ти: а) інстинктивно прикриваєш слухавку рукою; б) водночас читаєш, пишеш, малюєш; в) сідаєш якомога зручніше в крісло. 2. Коли тобі відповідає автовідповідач, ти: а) просиш передзвонити тобі додому; б) кладеш слухавку, не назвавшись; в) начитуєш довгий-довгий текст. 3. Коли розмовляєш по телефону з потрібною тобі людиною, ти: а) забуваєш про себе і концентруєшся на тому, що вона тобі розповідає; б) говориш не своїм голосом; в) прагнеш говорити солоденько-солоденько. 4. Коли друг відповідає, що зараз не може розмовляти, ти: а) спитаєш, коли тобі краще зателефонувати; б) не заспокоїшся, доки не отримаєш від нього повну інформацію про те, що трапилось; в) скажеш, що твоя інформація варта того, щоб вислухати тебе саме зараз. 5. Тобі потрібно конфіденційно порозмовляти з другом, а мама, тато, брат, сестра, бабуся і дідусь постійно заважають. Ти: а) покажеш домашнім, що вже закінчуєш розмову; б) попросиш, щоб друг тобі передзвонив і скажеш домашнім все, що ти про них думаєш; в) мовчки візьмеш телефон і перейдеш в іншу кімнату. 6. Твоя найдовша телефонна розмова: а) близько години; б) трішки більше години; в) з півгодини.
Якщо у твоїх відповідях найчастіше зустрічалося «а» — ти людина спокійна і терпляче вислуховуєш співрозмовника. Але не дозволяй іншим експлуатувати твою урівноваженість.
Якщо більше траплялася відповідь типу «б» — ти натура творча, імпульсивна. Тобі варто навчитися контролювати свою поведінку і виявляти характер.
Якщо у твоїх відповідях частіше звучало «в» — ти людина практична. Щоправда, тобі трішки бракує тактовності у ставленні до оточуючих. Навчися думати не тільки про себе, а й турбуватися про інших. 4.Висновки
|