...
Виховний захід (8 клас) Наодинці з собою PDF Печать E-mail

Виховний захід (8 клас) Наодинці з собою
Мета: розвивати в учнів уміння висловлювати свою думку; виховувати
почуття власної гідності; навчити розуміти себе і аналізувати свої дії.

Хід заняття
Вправа  « Ваші очікування».
Учні повідомляють чого вони чекають від  проведеної класної години.
Бесіда.
1.    Чи можете признатися собі у своїх невдачах, прорахунках?
2.    Чиє у вас думки, про які ви не бажаєте казати нікому?
3.    Чи вдається вам розв’язати свої проблеми самостійно?
4.    Хто допомагає вам у розв’язанні своїх проблем?
5.    Чи доводилось вам « копатися» у своїх вчинках?
6.    Чи корисно « покопатися» у собі? Чому?
7.    Чи можна « покопатися» у комусь? Чому?
8.    Що таке самоповага?
Слово вчителя.
Повага до себе ґрунтується на розумінні реальної цінності будь – якої особистості як найдовершенішої істоти. За  висловом М. Горького, бути людиною на землі – чудова посада. Але бути людиною не означає тільки народитися, - нею треба стати.
Важливою  складовою поваги до себе є гордість бути людиною – з її здатністю до благородних вчинків, тонких почуттів і глибоких думок.
Крім сфери свідомості, повага до себе включає вимогу практичної реалізації в собі справді людських рис у сфері праці, спілкування та пізнання. Самоповага передбачає розвиток своєї індивідуальності, вироблення світогляду і системи цінностей, визначення свого місця в житті, піклування про розумовий, фізичний, моральний та естетичний розвиток. Повага до себе багатогранна.
Нерозуміння сутності особистих цінностей, неувага до розвитку кращих людських якостей призводять до хибних форм самоствердження – до однобічного, отже, потворного розвитку, що пригнічує здібності ( наприклад, прагнення « знайти себе» у вузькій сфері – споживання чи дозвілля).
Міра самоповаги виявляється  також вимогливістю до себе: чим вимогливіша людина до своєї поведінки людина, тим більше вона поважає себе. Реалізується вимогливість до себе в процесі самовиховання – свідомого і цілеспрямованого розвитку в собі найбільш цінних якостей і потреб ( інтелектуальних, моральних, суспільно – політичних, естетичних і т. д.)
Бесіда.
1.    Чи вимогливі ви до себе?
2.    У  чому це проявляється?
3.    Самокритичність – це …
4.    Самодисципліна – це …
5.    У чому проявляється неповага людини до себе ?                                          
6.     ( У намаганні самостверджуватись засобами, які аж ніяк не прикрашають: запереченням традиційних форм поведінки, екстравагантністю зовнішнього вигляду  і мови, навіть пияцтвом і хуліганством. Такі форми самоствердження свідчать про слабкість розвитку інтелектуальних і естетичних смаків, про моральну  незрілість, про нездатність людини переборювати будь – які перешкоди . у таких випадках їй необхідна допомога.)
7.    Чи потрібно любити себе? Як не перейти межу любові до себе?
Підсумок.  Чи справдились ваші очікування? Пояснити.

 

Яндекс.Метрика >