...
Виховний захід (8 клас) Дисципліна – свобода чи необхідність? PDF Печать E-mail

Виховний захід (8 клас) Дисципліна – свобода чи необхідність?
Мета: вчити учнів дотримуватися норм правил поведінки, виховувати
Дотримання толерантних відносин, любов та повагу до старших.

Вчитель: назвіть деякі правила, встановлені вашими батьками. (Учні називають). Чи завжди  ти вважаєш їх правила справедливими? Якого правила тобі найважче дотримуватись? 
Хоч підлітки часто порушують батьківські заборони, але все–таки вони визнають, що зовсім без них – ніяк, інакше буде повний хаос. Тоді чому деякі правила викликають таке відторгнення?
1.    – Можливо, ти  повстаєш  проти правил, бо тобі здається, що з тобою поводяться як з маленьким. Хочеться заявити: «Я вже не дитина!!!» Але батьки, скоріше всього, вважають, що правила служать тобі захистом і допомогають підготуватися до дорослого життя. Особливо важко буває змиритися з тим, що твоєму братові чи сестрі дають більше свободи.
2.    – Повна свобода? Зрозуміло, що тобі не терпиться стати самостійним і більше не відчитуватися перед батьками. Але до чого б привела передчасна свобода? Напевно, ти знаєш підлітків, яким все дозволяється: йти, куди хочеш, одягатися, як хочеш, гуляй скільки хочеш... Їхнім батькам ніколи ними займатися. Але ні до чого доброго це не приводить. Замість того, щоб заздрити своїм одноліткам, яким все дозволено, дивись на правила, як на доказ турботи і любові своїх батьків.
Але як бути, якщо здається, що правил занадто багато? Як полегшити собі життя?
Ключ до серця батьків.
Навчись спілкуватись з батьками. Вчись стримувати свої почуття. Тому не хникай і не поводься як капризна дитина. Як би тобі не хотілося стукнути дверима і надутися, стримай себе. Інакше ти не доб’шся свободи, це приведе до ще більших обмежень.
Постав себе на місце батьків, і тобі стане зрозуміло, що вони хочуть виростити з тебе хорошу людину. Завойовуй довіру батьків.
Уяви, що в банку ти позичив гроші. Якщо вчасно будеш виплачувати, то на наступний раз зможеш одержати ще більшу суму. Так само і вдома. Твій обов’ язок – слухати батьків. Якщо видно, що на тебе можна покладатися – то довіра до тебе зросте . Але якщо ти постійно підводиш батьків, то розтрачуєш кредит їх довіри.
Коли ти порушив правило...
1.    Розкажи правду.
2.    Вибачся.
3.    Змирися з наслідками.
Скажи, який із цих трьох пунктів тобі дається найважче?
Як по-твоєму:
- Чому батьки інколи надмірно тебе опікують?
- Чому ти деколи гостро реагуєш на їх заборони?
- Як тобі налагодити спілкування з батьками?

 

Яндекс.Метрика >