...
Виховний захід (8 клас) Чи нормально дружити через Інтернет? PDF Печать E-mail

Виховний захід (8 клас) Чи нормально дружити через Інтернет?
Мета:  розвивати в учнів вміння користуватися сучасними засобами
інформації, виховувати вміння бути здоровими та любов до свого
здоров’я.

Вчитель: як тобі найбільше подобається спілкуватися?
а – особисто
б – по телефону
в – через Інтернет
Якщо ти відмітив, що тобі найбільше подобаєтться спілкуватись через Інтернет, ти не один такий. Багато молодих людей шукають друзів у Неті. Так можна знайомитись із людьми з різних куточків землі. Тут ти можеш моделювати свій образ. А в особистому спілкуванні якщо ти не подобаєшся людині, то не подобаєшся – з цим нічого не зробиш.
Безперечно, декому дружба онлайн подобається більше. Тільки в Інтернеті ти можеш почуватись так впевнено. Віртуальне спілкування дає можливість сором’язливій людині обдумувати, що вона хоче сказати.
Але спілкування в Неті приховує і небезпеку, яку було б нерозумно ігнорувати. Хіба ти став би ходити по небезпечних вулицях із зав’заними очима? Чи варто так бродити по Інтернеті?
Чому небезпечно шукати друзів онлайн? Дуже легко наштовхнутися на сумнівних особистостей і вже за кілька хвилин на тебе посипляться різні непристойності. А чи відомо тобі, що варто лише повідомити в Інтернеті особисті дані, наприклад, прізвище, номер телефону і зловмисник зможе тебе знайти.
Засоби безпеки
Звичайно, спілкування через Інтернет може бути цілком доречним. Багато людей, в тому числі і дорослі, таким способом підтримують зв’ язок із друзями . Якщо це відноситься і до тебе, то слід дотримуватись деяких правил безпеки. Яких?

Правила безпеки
•    Слідкуй, скільки часу йде на переписку, і не дозволяй щоб вона відволікала тебе від важливіших справ, наприклад від сну.
•    Спілкуйся тільки тоді, коли знаєш людину особисто, або можеш перевірити, з ким переписуєшся. Розбещені люди бродять Інтернетом, шукаючи довірлиих підлітків, щоб використати їх для своїх цілей.
•    Будь обачним при ділових операцій. Особливо обережним треба бути, коли повідомляєш особисті дані. Інакше можна стати жертвою шахрайства або ще чогось гіршого.
•    Як і при особистому спілкуванні, припини розмову, якщо вона прямує не туди.
План дій
•    Я хочу обмежити час в Інтернеті до ....в тиждень, і для цього я....
•    Якщо через Інтернет зі мною почне спілкуватися незнайома людина, я....
•    Питання, які я хочу поставити батькам: …

 

Яндекс.Метрика >