...
Виховний захід (6 клас): І синє небо, і жовте колосся PDF Печать E-mail

Виховний захід (6 клас): І синє небо, і жовте колосся
Мета. Виховувати в учнів любов до Батьківщини, повагу до її символів;
формувати риси глибокого патріотизму.
Учитель.
Сьогодні ми поговоримо про наші святині. Їх багато. Святою ми всі вважаємо рідну землю. Колись козаки, присягаючи на вірність, їли землю.
Святою для нас є мова батьківська, материнська – духовна основа життя нації, народу.
Святим називаємо хліб, який дає нам щедра матінка – земля у нагороду за щиру працю.
Сьогодні ми поговоримо про державний прапор України, що також є свтинею.
Учень – історикознавець.
Державний прапор – емблема країни, яка символізує її суверенітет, тобто незалежність.
Український державний прапор – це синьо – жовте прямокутне полотнище з двох рівних смуг: верхньої – синьої і нижньої – жовтої. Поєднання цих кольорів може пояснюватись багатозначно: це і чисте, мирне, безхмарне небо над жовтим колоссям хлібної ниви, і велика гармонія космосу, сонця, землі та всього, що є на землі сущого. У великій шані були знамена в Київській Русі. Честі бути прапороносцем у війську удостоювались найхоробріші, справжні воїни.
Є така історична наука – геральдика. Її завдання – вивчати, досліджувати герби та інші державні знаки. Вивчаючи літописні матеріали, вчені на початку ХХ ст.. прийшли до висновку, що серед барв на прапорах Київської Русі переважали сині та жовті.
У козацьку добу синьо – жовті барви найбільше зустрічались у західноукраїнських землях. Під час визвольної війни під проводом Б. Хмельницького, крім малинового прапора, козацькі полки мали різні знамена: зелені, сині, жовті та ін.
Із середини ХХІ ст. активізується національно – визвольний рух. Головна Руська Рада, яка зібралась у Львові, ухвалила за національний прапор колишню емблему Галицького князівства – зображення золотого лева на блакитному тлі.
Українські січові стрільці мали прапор із зображенням архістратига  Михаїла з мечем в одній руці і щитом  - у другій. А на щиті – золотий лев на блакитному тлі.
Українська Центральна Рада Узаконила синьо – жовтий прапор; такі ж кольори мав і прапор ЗУНР.
У 1939р. галичани зустрічали з хлібом – сіллю та з синьо – жовтим прапором радянське військо. Зустрічали як визволителів від польської окупації, але незабаром переконались , що попали під ще гірше ярмо. Організатори зустрічей за синьо – жовті прапори потрапили до сталінських катівень, багато з них було знищено.
Нині Державний прапор постійно майорить над будинком Верховної Ради України, резиденцією Президента України, над будинками  обласних та районних Рад, над представництвами нашої держави у країнах світу.
Синьо – жовтий прапор України піднімається при відкритті міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній, при врученні призів переможцям міжнародних спортивних змагань.
Учениця.
Небеса блакитні сяють з глибини,
А пшеничні й житні мерехтять лани.
Образ цей не зблідне, хоч минуть жнива,
Це знамено рідне – злото й синева
Прапор наш , як літо, в сонці майорить,
По долині жито, на горі – блакить.

Учень.
Гарне жниво зародила
Козацькая  нива,
На арену світу вийшла
Вільна Україна.
Суверенная держава
В світі голос має,
Синьо – жовтий прапор рідний
Високо тримає.
« Ще не вмерла України » -
Весь народ співає.
Учні співають гімн України.
Заключне слово вчителя.
Державні символи – це святиня, і шанобливе, трепетне ставлення до них є ознакою високої громадянської свідомості, національної гідності і, зрештою, культури людини. Певно, вам доводилось бачити в телепередачах, як американці під час виконання їх Державного гімну урочисто стоять, приклавши руку до серця. І якими дикунами виглядають деякі наші люди, коли під звуки священної пісні своєї держави розмовляють, ходять, тощо.
Будьте патріотами, любіть святині своєї держави, пам’ятайте, що наше право мати символи вартувала мільйони людських жертв, море крові, пролитої  « за Україну, за її волю, честь і славу, за народ».

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

 

Яндекс.Метрика >