...
Виховний захід (6 клас) Норма власної поведінки, і еталон поведінки PDF Печать E-mail

Виховний захід (6 клас) Норма власної поведінки, і еталон поведінки

Мета: допомогти учням побачити себе збоку, оцінити власну поведінку і           
спонукати до самокорекції.

Вчитель. Сьогодні ми проведемо сеанс «Теледзеркало.»Для цього об’єднуємо стару казку і сучасні технічні засоби. Що таке дзеркало? Тлумачний словник пояснює це так: «Дзеркало – гладка блискуча поверхня (скляна, металева), яка дає точне відображення предметів, що знаходяться перед нею.»
Довідка з енциклопедії:  «….. найдавніші металеві дзеркала були відомі вже з ІІІ ст. до н.е.»
Здавна люди користувалися дзеркалом і надавали йому чарівних властивостей. Згадайте, як у «Казці про мертву царівну і сімох богатирів»  говориться про злу мачуху-царівну:
Ей в приданое дано
Было дзеркальце одно;
Свойство дзеркальце имело:
Говорить оно умело…
А що, якщо ми цю властивість казкового дзеркала удосконалимо, прилаштуємо до нього «прикладку» від телевізора? Тоді воно перетвориться у фантастичне «Теледзеркало.»
Воно і допоможе нам провести деякі дослідження. Адже, подивившись у нього, можна не тільки запитати: «Чи не я кращий від усіх?», але й послухати, порадитись і посперечатись з іншими, тобто: «Себе показати і на людей подивитися.»
Для цього кожен учасник сеансу уважно подивиться на своє зображення у звичайному дзеркалі і запитає себе:
-    Чи добре я знаю себе?
-    Яка людина?
-    Чи знаю я свої переваги і недоліки?
-    Чим собі подобаюсь, чим ні?
-    Чи можу правильно оцінити свою поведінку? Вчинки? А без кривд і образ можу вислухати справедливі зауваження на свою адресу?
-    Чи вмію дивитись на себе з боку?
Проходить сеанс знайомства із собою. Потім учні знайомляться з іншими ровесниками. Вчитель зачитує, розповідає, зображує різні моменти з шкільного, і не тільки, життя дітей.
Порівнявши результати своїх досліджень, учні намагаються тут же «переграти» ситуації, провести виправлення недоліків характеру, а також визначити еталон поведінки.

 

Яндекс.Метрика >