...
Виховний захід (6 клас) КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ PDF Печать E-mail

Виховний захід (6 клас) КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ
Форма проведення: свято до Дня незалежності

Читець.
Україно моя, Україно,
Присягаюсь тобі знов і знов,
Україно моя, Україно,
Моя віра, надія й любов.
Срібним колосом сповита,
Мов веселка чарівна,
Як тебе та й не любити,
Моя рідна сторона.
Дорога моя землице,
Рідна матінко моя,
Ти — душі моїй світлиця,
Божа віра в майбуття.
Ведучий 1. Шановні друзі! Сьогодні ми з вами зібралися в цьому затишному залі, щоб відсвяткувати ювілей нашої держави — 15 років незалежності.
Ведучий 2. Пречиста блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна душа народу. Веселковою барвою розлилася вона в блакитних небесах віковічним знаменом, на якому палає золото сонця, мов святий німб.
Ведучий 1. 15 років незалежності... Для історії 15 років — зовсім небагато. А як же довго наш народ ішов до цього свята! Терпів утиски, в'язниці й Сибір упродовж усієї історії — від часів Київської Русі до наших днів. На цьому шляху загинула незліченна кількість кращих синів і дочок України, які відстоювали її незалежність.
Ведучий 2. Україна — країна трагедій і краси, країна гарячої любові до народу і волі, колискова нашого народу, його планета, наш зручний дім. Історія нашої держави постає сьогодні перед нами в пісні і поезії. Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію і культуру свого народу, його мову. В умовах незалежності нашої держави рідна мова, хоч і не без труднощів, знову відроджується в суспільстві.
Ведучий 1. 1 ми повинні бути гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти її волю і незалежність.
Читець.
Україно! Ти для мене — диво,
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
Ведучий 2. Бо немає в світі нічого безмежнішого і кращого, ніж небо України. Високе і бездонне, воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не віддалити від матінки-землі.
Ведучий 1. Ні, немає кращого неба, ніж небо України, і немає кращої землі, ніж наша Україна. Є щось святе у словах «мій рідний край».
Читець.
Для мене — це матусі пісня ніжна
І рідний сад, від квіту білосніжний,
І той калиновий у тихім лузі гай.
Для мене — це твої стежки й мої,
В містах і селах, стоптані любов'ю,
Й пісень людських прозорі ручаї,
Усе, що серцю рідне невимовно.
Привіт тобі, кохана Україно,
Від дочок і синів прийми привіт.
За щастя, за життя, за труд сумлінний
Хай пісня ця луна на цілий світ.
(Звучить пісня «Привіт тобі, кохана Україно!».)
Читець. Відродження. Настала переміна.
У цьому — ні найменшого гріха.
На Україні буде Україна,
А не якась окраїна глуха.
Це так природно, так, здається, просто:
Ще генієм омріяне пророцтво
Урешті-решт таки збулось!
Ведучий 2. Україну як самостійну державу визнали понад 100 країн світу. У Києві є десятки зарубіжних посольств. Україна має власну армію і флот, про які так мріяло козацтво. Але до повної незалежності ще далеко. Та хоч економічні негаразди гальмують духовне відродження, в душі українського народу живе надія на краще життя.
(Звучить пісня «Хай живе надія».)
Ведучий 1. До тебе, Україно, звертались у поетичних рядках твої сини і доньки. Безсмертний Кобзар возвеличував тебе і закликав нащадків:
Свою Україну любіть,
Любіть її во врем'я люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть...
Ведучий 2. Тобі, рідна земле, наша молитва.
(Звучить пісня «Молитва».)
Читець.
Звідки ти взялася, У країн о-ненько?
Може, із землиці, що така рідненька,
Може, із тополі, що в степу зростає,
Може, з соловейка, що на ній співає,
Може, із калини, що у полі квітне,
Може, із квітини, що в саду розквітне...
Ведучий1. Історія кожного народу має свій соціальний символ І ототожнюється з життєдіяльністю його найхарактернішого прошарку, який вважається ознакою нації. Скажімо, для США — це бізнесмени, для Японії — самураї, для Польщі — шляхта. Для України таким символом є козаччина. Без неї нема української національної історії. Козак — національний герой України.
Ведучий 2. Слово «козак» запозичене з турецької мови і в перекладі означає «стрілець», «солдат», «вільна людина». Саме такими були перші козаки, що селилися на берегах Дніпра та його приток.
Ведучий 1. Першими козаками були славні запорожці. На території Війська Запорозького утворилася Козацька Республіка — перша Українська держава, а на долю козаків випала велика і тяжка місія — бути оборонцями рідної землі від турків і татар. Головна козацька фортеця — Січ, або Козацький кіш.
Читець. Боягузів Січ не знала,
Боягузів зневажала.
В козаки лиш той ішов,
Хто школу мужності пройшов.
Ведучий 2. Сьогодні у нашій розважальній шоу-програмі, присвяченій Дню незалежності України, зустріч із такими козаками. Сьогодні 6 представників сильної половини людства прийшли до нас, щоб позмагатися у силі, розумі, вихованості, дотепності, артистизмі. Давайте по черзі будемо вітати наших учасників святкової програми. Отже, перший конкурсант — козак Перебийніс. Наступний конкурсант — козак Нетудихата, третій конкурсант — козак Сірко, четвертий — козак Вирви хвіст, п'ятий учасник — козак За-губиколесо і, нарешті, шостий конкурсант — козак Крутивус.
Ведучий 1. Із конкурсантами ми познайомилися. Усім добре відомо, що цікавий співбесідник той, хто має широкий кругозір, почуття гумору та вміння слухати. Щоб з'ясувати, чи є ці якості у наших козаків, проведемо конкурс «Козацькі вітання». Прошу вас, козаки, привітатися до свого козацького гурту.
(Вітання козаків.)
Ведучий 2. Ми почули, як уміють вітатися козаки, а зараз наступний конкурс — «Козацька дуель». Усім добре відомо, що козаки — влучні стрільці. От зараз ми й перевіримо, хто стріляє краще. Але в руках козаків буде не зброя, а повітряні кулі, які козаки будуть надувати попарно. Чия куля надметься швидше і першою лусне, той «уразить» суперника.
(Конкурс «Козацька дуель». Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 1. Перші конкурси наші козаки подолали гідно. Але справжні чоловіки повинні бути сильні і тілом, і духом, тому оголошуємо наступний конкурс — «Хто сильніший?», аби перевірити силу рук наших учасників. У козацькі часи такі змагання відбувалися дуже часто. У наш час воно також проводиться і має назву армреслінг. Тож випробовуємо силу рук попарно.
Ведучий 2. У першому двобої зійдуться Сірко і Крутивус, у другому — Вирвихвіст і Нетудихата, у третьому — Загубиколесо і Перебийніс.
(Конкурс «Хто сильніший?»,)
Ведучий 1. Шановні глядачі, ви бачили переможців, прошу їх привітати. А зараз — конкурс «Віджимання від підлоги». Але ми не будемо рахувати окремо кількість віджимань, а проведемо це змагання одночасно для всіх. Триватиме поєдинок доти, доки один із учасників утратить силу і вибуде з конкурсу.
(Конкурс «Віджимання від підлоги».)
Ведучий 2. А в нагороду нашим конкурсантам — пісня.
(Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 1. Наступний конкурс — «Чорний ящик». Умови конкурсу такі: я буду давати коротку характеристику тому, що лежить у ящику, а ви миттєво маєте відгадати, що це таке. Невеличка підказка: там будуть українські страви або продукти, які, за умовами конкурсу, ви повинні будете з'їсти. -
Ведучий 2. Козак Крутивус, перше запитання вам: у ящику знаходиться виріб із тіста, який вариться у воді або готується паровим способом, може мати різну начинку. (Вареники.)
Ведучий 1. Козак Перебийніс, у чорному ящику знаходиться головний продукт харчування. (Хліб.)
Ведучий 2. Козак Загубиколесо, цей продукт жартівливо називають «українським снікерсом». (Сало.)
Ведучий 1. Козак Вирвихвіст, цей харчовий продукт згадується навіть у колядках, він виготовляється з м'яса. (Ковбаса.)
Ведучий 2. Козак Нетудихата, цей продукт виготовлений із муки, заправлений часником і вживається в їжу з українським борщем. (Пампушки.)
Ведучий 1. Козак Сірко, з цього великого плоду у духовці запікають запашну кашу, а ще — виготовляють сік. (Гарбуз.)
Ведучий 2. Конкурс завершено. Ви всі виявили кмітливість і дотепність, а тепер приступайте до частування. А щоб вам було смачніше, ми даруємо вам пісню.
(Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 1. Козаки були не лише хоробрими воїнами, а й веселими жартівниками. Тож наступний конкурс — «Гумористичний». Треба розповісти козацьку
бувальщину, анекдот, усмішку. Отже, починаємо.
(Конкурс «Гумористичний».)
Ведучий 2. А зараз я пропоную пригадати телепередачу «Відгадай мелодію». Оскільки наша гра козацька, то будуть звучати козацькі пісні. Ви повинні відгадати, що це за пісня, і хоч рядок із неї проспівати.
(Конкурс «Відгадай мелодію».)
Ведучий 1. За вашу любов до народної пісні ми також віддячуємо піснею.
(Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 2. Розпочинаємо конкурс «Інтонація», під час якого ми з'ясуємо ваші артистичні здібності. Вам потрібно сказати фразу п'ятьма різними інтонаціями.
Нетудихата — «Проспав!».
Сірко — «Хто там?».
Вирвихвіст — «Я ще зайду».
Загубиколесо — «Я тебе кохаю».
Крутивус — «Відчинено».
Перебийніс — «Зачиніть двері».
Ведучий 1. Шановні козаки, за вашу кмітливість і артистичні здібності ми даруємо вам пісню.
(Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 2. А зараз, шановні глядачі, ми пропонуємо вам позмагатися з нашими козаками в наступному конкурсі — «Перетягування каната». Запрошуємо шестеро глядачів.
Ведучий 1. Для всіх учасників конкурсу І наших гостей звучить пісня.
(Номер художньої самодіяльності.)
Ведучий 2. Козаки не лише могли проявити кмітливість і силу, а й уміли добре танцювати. Український танок... Стрімкий і жартівливий, сюжетний і ритуальний. Він наповнений різними барвами рідного краю. Кожному часу свої танці, свої смаки. А ми пропонуємо вам, козаки, затанцювати гопака. Але спочатку ви повинні обрати, яку частину танцю покажете глядачам. Тож дивіться «Український гопак» у виконанні юнацької хореографічної студії.
(Танок.)
Ведучий 1. А зараз настав час козацького гопака.
(Конкурс «Танцювальний».)
Ведучий 2. В одній давній слов'янській легенді йдеться про те, що якось Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французам дав елегантність, угорцям — любов до господарювання, німцям — дисципліну, полякам — здатність до торгівлі, італійцям — хист до музики. Обдарувавши всіх, Господь підвівся зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнена у вишивану сорочку, руса коса переплетена жовтою і блакитною стрічкою, а на голові багрянів вінок із червоної калини. «Хто ти? Чого плачеш?» — запитав. «Я — Україна. А плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові», — відповіла дівчина. «Чому ж ти не підійшла до мене скоріш? Я всі таланти роздав. Як же зарадити твоєму горю?». Потім Бог підняв правицю і сказав: «Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це — пісня». Узяла дівчина-Україна дарунок І міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ. І звучить українська пісня й нині в народі, як символ віри і волі.
Ведучий 1. І зараз саме українською піснею ми завершимо нашу розважальну програму. Наші славні козаки заспівають для нас пісню «ОЙ, на горі та й женці жнуть».
(Звучить пісня.)
Ведучий 2. Ось і підійшла до завершення наша зустріч.
Ведучий 1. Сьогодні ми мали змогу разом із козаками позмагатися і відпочити, почути дотепне слово й українську пісню. Кожен учасник змагання був спритним, витривалим і мужнім.
Ведучий 2. Шановні козаки, ви з честю захистили свої козацькі прізвища. Запрошуємо вас на сцену для нагородження. І завжди
пам'ятайте: воля — найвища цінність у житті.
Ведучий 1. Вільний не може збитись з путі,
Всі ви шануйте братерство і згоду.
Ми — не раби.
Ми — козацького роду.
Ведучий 2. Прихиляюсь до тебе уклінне, побажаю і щастя, й добра.
Тільки вірю: не вмреш, Україно, бо співучий народ не вмира.
Ведучий 1. У мене ти одна-єдина, одвічна радість і жура.
Ти будеш жити, Україно, країна щастя і добра.
Ведучий 2. Доки пісня звучить солов'їна, щире слово в козацьких вустах,
Ти не вмреш, ти не вмреш, Україно,
Будеш жити ти в наших серцях.
(Звучить пісня «І буде щастя».)

 

Яндекс.Метрика >