...
Виховний захід (10 клас) Бути економним – вимога часу PDF Печать E-mail

Виховний захід (10 клас) Бути економним – вимога часу

Круглий стіл

Мета:     формувати в учнів уявлення про роль економічної науки в житті  суспільства, про значення її для тих, хто своєю професією обере сферу    господарської діяльності.

Хід заняття.
Учитель.   У наш час наука перестала бути особистою справою вченого, вона стала продуктивною силою. Економічна наука дуже важлива і дуже цікава. Оволодіння її здобутками  насамперед необхідне тим, хто своєю професією обере сферу господарської діяльності – економістам, фінансистам. Але не тільки їм. Лікарів, програмістів, учителів, інших спеціалістів так чи інакше стосуватимуться такі життєві проблеми, як ціни, заробітна плата, доходи, інфляція, а можливо, й безробіття. Усі ці проблеми належать до сфери людського життя, яке називається господарством, або економікою.
Таким  чином економічні   науки досліджують читання, які стосуються усіх нас, без винятку, а тому усім нам потрібні економічні знання, адже бути економним – вимога часу.
•    Як ви розумієте термін «економіка» ?
-    економіка (від грец. – мистецтво ведення домашнього господарства) – сукупність відносин у сфері виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ і послуг в умовах конкретного суспільного ладу і конкретної держави.
•    Яку роль відіграватимуть фахівці економічного напрямку у соціально -  економічних перетвореннях нашої країни в ХХІ столітті?
ГРА  «Що ховається за словом?»

Якщо ви розшифруєте слово «економіст», то вам вдасться визначити, яким повинен бути майбутній спеціаліст з економіки:

Е – енергійний
К – кмітливий
О – освічений
Н – новатор
О - обов'язковий
М – мудрий
І – ініціативний
С – сумлінний
Т – товариський
Вчитель. Професія економіста одна з найяскравіших.
Економіст – це та людина, яка знає про гроші більше, ніж та, яка їх має.

-    Щоб бути економістом, необхідно … (метод «Мікрофон»)
- Чи звільняє від відповідності незнання законів в економіці?

Вчитель. Ринкові засади господарювання, впроваджуванні в Україні від початків її незалежності, суттєво вплинули на всі складові економічних відносин, але насамперед на відносини фінансово – економічні.

- Що ж  означає термін фінанси?
Фінанси (від латин. – платіж.)

Метод «Редакційний кошик»

-    Хто такий фінансист?
-    Які якості притаманні фінансисту?
-    Яких відомих фінансистів ви знаєте?
(звучить пісня «Гроші» з репертуару групи "Прем'єр - міністр")
Висновок. (Метод «Прес»)
- Чому бути економним – вимога часу?
Підсумок.
Учитель. Задоволення від роботи залежить від вдало обраної професії. Тож бажаю вам, хто мріє працювати в сфері економіки – успіхів на благо зміцнення економічної могутності держави та радості і задоволення від обраної професії.

 

Яндекс.Метрика >