...
Наркоманія PDF Печать E-mail

В актовому залі стільці розташовані на півколом. На сцені: гості, лікар-нарколог, ведучі учні, «поліцейський», «журналіст», «група ризику».
1-й ведучий. Наша розмова сьогодні присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє, щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Ми поговоримо про наркоманію.
2-й ведучий. Наркоманія - хвороба особлива, багато в ній зовсім незрозумілого нам. Чому, наприклад, вона виникає, в основному, в молоді? Чому в однієї молодої людини не виникає пристрасті до вживання наркотику, а інша без цього зілля не може існувати?
1-й ведучий. Мабуть, причин багато. Але все-таки головним винуват¬цем трагедії є сам наркоман. Тому треба не замовчувати проблеми наркоманії, а говорити про страхітливі наслідки цієї страшної біди.
2-й ведучий представляє запрошені групи учасників та повідомляє про те, що всім їм можна задавати питання.
1-й ведучий звертається до залу і пропонує розібратись з трактуванням окремих слів, понять.
1.    Які речовини називають наркотиками?
2.    Що таке наркоманія?
3.    Розкрийте зміст абревіатури СНІД.
4.    Як СНІД передається?
5.    Що таке «група ризику»?
6.    Хто до неї входить?
2-й ведучий. Скільки їх, доріг в безодню. Із соку маку виготовляють морфій, героїн, лауданум - це опійна наркоманія. Опійна наркоманія розвивається надто швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрачають вагу, старіють, пропадає статевий потяг, розвиваються захворювання печінки й нирок.
1-й ведучий. Існує наркоманія, пов'язана із вживанням препаратів коноплі. В ній є речовини, які викликають яскраві галюцинації. Гашиш, анаша, маріхуана — це все наркотичні речовини, які містяться в різних видах коноплі. В таких хворих посилюється апатія, на передній план висувається психічна залежність.
2-й ведучий. Однією з найдавніших є кокаїнова наркологія. У кокаїністів досить часто буває галюцинація, переоцінювання власних можливостей, апатія, відсутність апетиту.
1-й ведучий. Можна навести величезну кількість назв наркотичних засобів, але результат їх дій один. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціально небезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Злодійство, проституція, вбивство - всі засоби для них добрі. Мало хто з наркоманів доживає до зрілого віку.
2-й ведучий. А скільки знаменитостей стали жертвами пагубної звички!
«Поліцейський»
Ця історія трапилася рано-вранці 3 жовтня 1849 року. На землі лежав виснажений чоловік, який іноді подавав слабкі ознаки життя: щось белькотів, злякано оглядався, несподівано посміхався. Поліцейський довго дивився на чоловіка, ніяк не міг зрозуміти, що з ним трапилося: нібито і п'яниця, але не зовсім типовий. Раптом поліцейський зрозумів. Це ж мабуть наркоман. їх тут стало з'являтися багато. Поліцейський заніс чоловіка в лікарню. Той був без свідомості і, неприходячи до тями, помер. Лише через деякий час з'ясувалось, що це був великий американський письменник Едгар Аллан По (1809-1849).
1-й ведучий. Приблизно в 1984-1985 роках розпочалась епідемія невивченої на той час хвороби, яка вражала імунну систему організму, в результаті чого людина ставала беззахисною перед будь-яким мікроор¬ганізмом -СНІД.
2-й ведучий. Наркоманія страшна, бо людина, яка стала на її шлях, втрачає людське обличчя. Але сьогодні наркоманія страшна і СНІДом, оскільки наркомани користуються нестерилізованими шприцами.
1-й ведучий. Західно німецький журнал «Шпігель» («Дзеркало») надрукував інтерв'ю із двома наркоманами, з якого стають зрозумілі шляхи поширення СНІДу серед наркоманів.
(Далі розмова продовжується як інтерв'ю).
Журналіст. Де ви берете гроші на наркотики?
Мартин. Краду.
Бригіта. Пропоную себе за 5 марок.
Журналіст. Чи є у вашому житті ще щось, крім наркотиків?
Бригіта. У мене - нічого. Я йду або на панель, або сплю, або знаходжусь у кімнаті і дивлюся в стелю.
Мартин. З того часу, як я перестав красти, я майже весь час знаходжусь в кімнаті і дивлюся в стіну, чекаю, поки прийде Бригіта, щоб можна було купити чергову дозу героїну.
Журналіст. Вас не лякає, що під виглядом героїну вам дадуть щось не те?
Мартин. Така небезпека існує. Подруга знайомого нещодавно померла після інфекції.
Журналіст.
Завтра теж саме може трапитись з вами...
2-й ведучий. Ця розмова з кореспондентами «групи ризику» ще раз примусила кожного з нас задуматись над змістом життя кожного.
1-й ведучий. Наркоманія - це жахливо. В профілактиці наркоманії немає поганих чи хороших методів, усі законні засоби добрі, якщо вони попереджують це зло.
2-й ведучий. Ось і все. Наша розмова підійшла до завершення. І кожному з нас потрібно вчитися, працювати і дбати про себе, своє життя.

 

Яндекс.Метрика >