...
Мобільна культура PDF Печать E-mail

Виховний захід
Тема: «Мобільна культура» стукає в шкільні двері
Мета: Виховати в учнів культуру спілкування та мобільний етикет.
Хід заняття
Розповідь учителя
Розвиток мобільного зв’язку в нашій державі йде небаченими темпами. Та й багато хто вже не уявляє свого життя без мобільного телефону. Це і є одною з найактуальніших проблем, яка пов’язана із впливом високотехнологічних засобів комунікації на культуру поведінки та свідомість дітей і молоді. В Українському суспільстві з`явилось таке поняття як «мобільна культура». За статистикою кожен другий українець має мобільний телефон, а багато хто – і не один.
Тему культури користування мобільним телефоном було включено до Національної програми виховання та розвитку дітей 2008 року Міністерства освіти і науки України. Міністерство також рекомендувало включити до навчальної позашкільної програми для учнів 5-7 класів річний курс мобільного етикету.
Дітей та молодь необхідно привчати до цивілізованого спілкування з самого раннього віку, разом формуванням загальнокультурних цінностей, навчити їх користуватися мобільним зв’язком у громадських місцях, дотримуючись правил мобільного етикету та поважаючи свободу оточуючих, тобто приділяти значну увагу молоді згідно з етичними правилами користування мобільним зв’язком, - погоджується Начальник відділу освіти Радивилівського району Ростислав Степанович Войцеховський.
Культура користування мобільним зв’язком не виникає сама по собі, її треба виховувати, популяризувати сьогодні, щоб завтра вона стала нормою. Ми дуже сподіваємось, що завдяки нашим зусиллям буде зроблено принаймні ще один крок до цивілізованого спілкування та етичного користування мобільним зв’язком з урахуванням інтересів оточуючих. Директор Козинського колегіуму Радивилівського району Віра Семенівна Соколик розповідає: «На уроках зв’язного мовлення, основи здоров’я, охорони безпеки життєдіяльності, виховних годинах учителі дітям проводять інформаційні хвилинки, відпрацьовують алгоритми викладу рятувальних служб. Також про це неодноразово наголошується на шкільній лінійці: мотивуємо чому не можна мобільний телефон носити біля себе, чи ставити на зарядку в кімнаті де відпочивають діти – це дуже небезпечно для здоров’я, через вплив електромагнітного випромінювання».
Наші діти повинні знати і виконувати норми етикету користуванням мобільним телефоном.
Рекомендовано додержуватись 10 основних правил мобільного етикету
1.    По можливості виходіть на вулицю або в іншу кімнату, якщо Ваша розмова може завадити присутнім.
2.    Якщо Ви чекаєте на важливий дзвінок і не можете вимкнути телефон, увімкніть беззвучний режим.
3.    Коли слід, вимкніть телефон та перевірте, що він вимкнений.
4.    Зберігайте свою розмову приватною, пам’ятайте про оточуючих.
5.    Говоріть тихо, телефон має чутливий мікрофон. Якщо Вам погано чутно, перевірте гучність свого апарату.
6.    Не завжди обов’язково відповідати – в багатьох ситуаціях краще скористатися послугою голосова пошта.
7.    Нечемно переривати очну розмову через дзвінок.
8.    Не відправляйте через SMS недоречних повідомлень.
9.    Використовуючи мобільну камеру, поважайте приватне життя інших людей. Попросіть дозволу перед тим як когось фотографувати.
10.    У публічних місцях варто перевести апарат у беззвучний режим.

 

Яндекс.Метрика >