...
ЧОМУ МОЛОДЬ ПОЧИНАЄ ВЖИВАТИ НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ? PDF Печать E-mail

ЧОМУ МОЛОДЬ ПОЧИНАЄ ВЖИВАТИ
НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ?

Коли підліток вступає в період статевого дозрівання, у нього може з'явитися нездорова цікавість до алкогольних напоїв, цигарок і речовин токсичної дії. Чому?
Якоюсь мірою це можна пояснити тим, що гормони статевих залоз, різко активізуючи метаболізм (обмін речовин), спричинюють вироблення і вивільнення значної кількості енергії. Молода людина не розуміє, що з нею відбувається, звідки ця енергія, яка буквально її «розпирає». У цей час дуже важливо спрямувати «зайву» енергію та силу на спорт, творчість, навчання, громадську чи трудову активність.
На жаль, більшість підлітків та молодь витрачають енергію на вулиці, в «тусовках». За відсутності належного виховання, необхідних вольових якостей, особливих заборонних бар'єрів, уміння керувати своїми емоціями у молодих людей часто виникає невмотивований протест проти «всіх і всього на світі».
Спробувавши вперше наркотичні речовини, дехто з молодих людей нібито відчуває полегшення. Наркотичний стан на короткий час притупляє гостроту прикрих   відчуттів   і   життєвих   негараздів,   знімає психічну напруженість, дає можливість розслабитись і відновити втрачену енергію. Згодом у когось із них може з'явитися бажання пережити ці відчуття знову і знову. Поступово розвиваються патологічний потяг до наркотичних речовин і залежність від них, які, як правило, переростають у небезпечні хвороби — алкоголізм, токсикоманію, наркоманію.
Крім того, в деяких молодих людей у цей час може спостерігатися втрата життєвих орієнтирів у зв'язку з недостатністю або відсутністю уваги і допомоги з боку батьків, педагогів, психологів, а звідси —самотність, туга; виходу з цієї ситуації молода людина шукає в компанії, в різних неформальних об'єднаннях молоді, які часто суттєво впливають на її світогляд, поведінку і життя.

Основні причини початку вживання наркотиків.
1. Цікавість до наркотиків, до нових відчуттів, до забороненого плоду», яка базується на хибній упевненості, що вживання кількох доз ще не призводить до наркоманії. Але є значна кількість людей, особливо підлітків, у яких дуже нестійкі (лабільні) біохімічні процеси, і молекули наркотичної речовини можуть уже після перших спроб уживання «включитися» в обмін речовин і зумовити наркотичну залежність. Особливо ці «розваги» небезпечні для тих, хто вже має залежність від нікотину чи алкоголю.
2.    Утрата життєвих орієнтирів, а відтак — поява синдрому «беззмістовного» життя, сильне душевне потрясіння, почуття самотності, відсутність уваги і допомоги   з   боку   батьків,   педагогів,   психологів,
друзів.
3.    Невдоволення життям, яке виникає на ґрунті постійних конфліктів у сім'ї, навчальному закладі, скрутного матеріального і соціального становища.
4.    Вплив оточення, друзів, компанії. Потрапляючи в компанію, де вживають наркотичні речовини, молода людина часто також починає це робити, бо не
хоче здаватися «білою вороною».
5.    Простота переходу від сигарет та алкоголю до найнебезпечніших   наркотиків.   Часом   тільки   їх відсутність утримує підлітка від цього кроку.
6.    Знання про шкоду наркоманії на рівні загальноприйнятого штампу — «дуже шкідливо» (це стосується і цигарок, і алкоголю), і незнання того, до якої міри   це   шкідливо,   а   також   —   коли   і   як   ця «шкідливість» проявляється.
7.    Недостатній розвиток «заборонного» внутрішнього фактора (в неповних сім'ях, за неправильного виховання).
8.    Кримінальна «романтика». Деяким підліткам подобається спілкування зі старшими, які порушували закон, їм це здається «престижним»; загальновідомим є той факт, що найбільше наркоманів — саме серед злочинців або осіб, які відбували покарання в місцях позбавлення волі.

 

Яндекс.Метрика >