...
Конспект уроку з технологій (11 клас) Технологічна послідовність виготовлення виробу. PDF Печать E-mail

Конспект уроку з технологій (11 клас) Технологічна послідовність виготовлення виробу.
Мета: Навчальна: Сформувати знання про прийоми з’єднання сірникових кубиків;
Виховна: виховати любов до праці та охайність;
Розвивальна: Оволодіти навичками побудови та з’єднання кубиків.

Матеріали та обладнання:  2-3 блоки сірників, пінцет, підставка, прес.

Побудова кубика
1. Отже, почнемо. Покладіть коробку від CD перед собою, а на неї - паралельно два сірника так, щоб відстань між ними була трохи меншою від довжини сірника.
2. Зверху кладемо 8 сірників на однаковій відстані один від одного. Сірники повинні лежати рівно та перпендикулярно до двох перших.
3. Кладемо другий шар з 8-ми сірників перпендикулярно до першого. Сірники повинні лежати на однакові відстані один від одного... Можна, щоб відстань була не однаковою, але так буде складніше ;)             

1.                                                       2.                                                     3.
4. Тепер робимо колодязь із шістьма шарами (у кожному з них по чотири сірники). Тут найголовніше, щоб головки сірників розміщувалися по колу - кожна голова лягала на хвіст наступному сірникові. Спробуйте зробити будівлю рівною, але не засмучуйтесь, якщо вона буде трохи кривенькою. Цей дефект можна буде потім виправити, а можна й залишити, надавши хатинці неповторного колориту старовини та реалізму...
5. Далі кладемо наступний шар тільки з 6-ти сірників, ще 2-а сірники покладемо потім. Зверху конструкції розміщуємо монету. Вона буде пресом і опорою. Тепер можна працювати з будиночком, притиснувши його пальцем зверху. Якщо б монетки не було, то притискуючи зверху конструкцію, ви б переконалися, що сірники також уміють прилипати до рук...
6. Притримуючи пальцем будиночок, всовуємо чотири кутові сірники головками вгору так, щоб низ сірника став на CD-коробку. Сірники нижніх рядів можна розсовувати за допомогою іншого сірника або пінцета (сірником, начебто зручніше).  

4.                           5.                             6.
7. Змонтувавши чотири кутових сірники, монтуємо по периметру всі інші. На цьому етапі потрібно набратися терпіння й бути дуже обережним.
8. Тепер, добряче стиснувши конструкцію з усіх боків, можна зняти монету. Вона більше не потрібна. Насолоджуємося першим незалежним продуктом! Візьміть конструкцію в руки. Вона не повинна розвалитись На столі залишаться тільки чотири сірники. Зараз можна вирівняти коробку, якщо вона не дуже рівна. Візьміть будиночок у руки й обтисніть з усіх боків.
9. Вдавлюємо сірники, які було вставлено по периметру, так, щоб вони головками притискували настил. Вийде квадрат. Це буде фундамент будинку. Так, не дивуйтесь: ми використали передову технологію - будували будинок зверху вниз Поставимо будинок на його фундамент. Має вийти каркас із сірників, що видаються по колу.        

7.                                        8.                                        9.
10. Далі візьмемося до штукатурення стін. Стіни складатимуться з двох шарів - вертикального та горизонтального. Спочатку покладемо вертикальний, головками вгору, а потім - горизонтальний. У горизонтальному шарі сірники повинні йти по колу так само, як при будівництві колодязя (головка сірника повинна лягати на хвіст наступного). На мою думку, цей етап найскладніший, оскільки прийдеться трохи поморочитися, особливо якщо вам попадеться короткий варіант сірників. Деякі сірники, можливо, буде важко втиснути, тож допоможіть собі в цьому процесі іншим сірником.         


10.a                                             10.b                                    10.c

Добудова ще одного кубика1.    Кладемо фундамент 2сірника. Зверху на них хрест навхрест 2 ряди сірників по 7 шт. як на зображенні:


2.    Тепер 7 рядів колодязя (цікаво, що кубик виходить щасливий, все по 7)3.    Знову перпендикулярно друг другу два ряди по 7 сірників так, щоб головками сірників дивились в різні сторони порівняно з нижніми рядами і починаємо розміщати сірники по куткам:
4.    Розмістив всі сірники по периметру (вийшов квадрат 8 на 8)5.    Стискуємо, вирівнюємо сірники і перевертаємо його фундамент до верху:


6.    По периметру вставляем спички (не глубоко) - получается квадрат 6х6:

7.    Навколо нього викладаємо колодязь в 6 рядів, так як на зображенні:
8.    Перекриваємо сірники, знову головками сірників в інший бік відносно нижніх рядів цього кубика:9.    Добавляємо по 1 лежачому сірникові по краям:


10.    Обережно будуємо колодязь, так само як робили перший, тільки тепер зверху, висотою в 7 рядів. Закриваємо 2рядами сірників і розміщуємо вертикальні:

Стиснули з усіх боків сірники:


11.    В результаті вийде такий вид зєднання елементарних кубиків:

 

Яндекс.Метрика >