Конспект уроку: Зв’язне мовлення. Аналіз контрольного переказу |
![]() |
![]() |
![]() |
Мета: підбити підсумки контрольного переказу, відзначити позитивне у виконанні письмових робіт, проаналізувати допущені учнями типові помилки й недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок. Хід уроку І. Повідомлення мети і завдань уроку.
ІІ. Загальна оцінка вчителем виконаної роботи.
ІІІ. Аналіз двох-трьох найбільш вдалих робіт. Схема аналізу письмового переказу 1. Чи розкрито в переказі тему. 2. Чи передано головну думку переказуваного тексту. 3. Чи в правильній послідовності переказано зміст. 4. Чи не пропущено чогось, чи не додано того, чого немає в тексті. 5. Чи відповідає текст переказу типовому значенню переказуваного тексту-зразка (чи правильно побудовано речення розповіді або опису, чи правильно передано роздум). 6. Чи збережено в переказі стиль тексту-зразка. 7. Грамотність. Графічне оформлення.
ІV. Повернення учням зошитів. Оголошення оцінок за роботу.
V. Індивідуальне опрацювання допущених помилок. (Учні, які впоралися з роботою, одержують індивідуальне завдання).
VІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІ. Домашнє завдання. Завершити роботу над помилками. 1 За кожне правильно виконане завдання (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу. 1 За кожне правильне виконання кожного із 6 запропонованиз завдань (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу. За самостійно і правильно дібраний приклад учневі додається ще по 1 балу. Таким чином, учень може одержати до 12 балів (за бездоганно виконану роботу). 2 Наведені у тестових завданнях речення потрібно записати на дошці. 1 У класі з невисоким рівнем підготовленості тестування варто замінити на диктант. 1 У класі з недосить високим рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити на диктант. 1 Речення, подані у тестових завданнях, необхідно заздалегідь записати на дошці. У класі з невисоким рівнем підготовленості для тематичного тестування необхідно відвести окремий урок. 1 У класі з невисоким рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити диктантом. |