...
СТАТЕВІ ЗБОЧЕННЯ І СТАТЕВІ ЗЛОЧИНИ PDF Печать E-mail

СТАТЕВІ ЗБОЧЕННЯ І СТАТЕВІ ЗЛОЧИНИ

Під статевими збоченнями розуміють хворобливі порушення щодо спря¬мованості статевого потягу і засобів його задоволення.
Поширеним серед статевих збочень є психічний або уявний онанізм, при якому практикується фантазування на статеві теми без прагнення до особи протилежної статі. Як при статевому акті уявний онанізм супроводжується збудженням, почуттям сладострастя.
При гомосексуалізмі статевий потяг спрямований на особи своєї статі (педерастія в чоловіків, лесбіянська любов у жінок). В окремих випадках гомосексуальний потяг може бути спрямований на малоліток (педофілія), осіб похилого віку (геронтофілія), тварин (зоофілія), кровних родичів (інцестофілія) тощо.
Інколи для отримання статевого задоволення необхідною і достатньою умовою є лише споглядання статевих органів осіб протилежної статі (вуайєризм). У деяких осіб статеве задоволення настає при тривалому, болючо-нав’язли¬вому любуванні своїм оголеним тілом (нарцисизм) або тільки за умови оголення своїх статевих органів перед особою протилежної статі (ексгібіціонізм).
Окремим людям для отримання сексуального задоволення достатнім є володіння якимось предметом, що належав особі протилежної статі, на-приклад носовиком, шматком стрічки, шпилькою для волосся (фетишизм); періодичним носінням одягу протилежної статі (трансвестизм). Статевими збоченнями є садизм і мазохізм. У садистів статеве задоволення настає лише у випадку жорстокого повод¬ження з сексуальним партнером, а у мазохістів – тоді, коли їхні страждання спричиняє партнер.
Причин статевих збочень багато. Існує певний взаємозв’язок їх виникнення з різними нервово-психічними і ендокринними захворюван-ня-ми. Важливу роль можуть відігравати і інші фактори, особливо рання підвищена ста¬тева збудливість і утворення міцних умовних рефлексів в результаті співпадання тієї чи іншої ситуації з сексуальним збудженням або статевим ак¬том (інколи навіть після одноразового поєднання).
Лікування статевих збочень досить складне, тому повинно проводитись досвідченим пхсихотерапевтом-сексопатологом. В більшості ви¬падків ці стани легше попередити, ніж лікувати. Це ще раз підкреслює важ¬ливість профілактичних заходів.
На ґрунті сексуальних збочень досить часто здійснюються статеві злочини – групи злочинів проти життя, здоров’я, свободи і досто¬їнств особистості.
Статеві правопорушення прийнято ділити на три групи. До першої з них відносять статеві злочини, які включають зазіхання на статеву недоторканість громадян (зґвалтування, примушуван¬ня жінок до вступу в статевий зв’язок). Друга група статевих правопору¬шень включає злочини у вигляді зазіхань на нормальний статевий розвиток неповнолітніх і малолітніх (зґвалтування, статевий акт з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещувальні дії щодо неповнолітніх і ін.). До третьої групи відносять статеві злочини, пов’язані з зазіханням на нор¬мальні статеві відносини, наприклад, чоловічий гомосексуалізм тощо.
Серед статевих злочинів найбільш небезпечними є ті, які здійснюються з застосуванням насилля аж до вбивства, а також статеві злочини щодо не¬повнолітніх. Небезпечними є і інші види статевих злочинів, тому законодавством України передбачені суворі міри відповідальності за ці правопору¬шення. Страх перед покаранням є важливим профілактичним фактором, що застережливо діє на осіб схильних до аморальних вчинків та статевих злочинів. Профілактична робота повинна проводитись комплексно різними державними органами, громадськими організаціями, школою і звичайно батьками. Важливою ланкою в цій роботі повинно бути правильне статеве виховання дітей з самого раннього віку.

 

Яндекс.Метрика >