...
ШКІДЛИВІСТЬ АЛКОГОЛЮ PDF Печать E-mail


Алкоголь швидко всмоктується в кров, яка розносить його по всьому організму. Найбільшу його частину вбирає мозок. Кора головного мозку у людей, які п’ють часто тонша, ніж у здорової людини, звивини згладжені, на місці загиблих клітин утворюються пустоти. У таких людей часто виникають різні запалення перефирійних нервів, що приводить до інвалідності.
Навіть незначна кількість алкоголю знижує розумову працездатність на 20-25 процентів. Отруєні алкоголем нервові клітини не можуть нормально функціонувати. Мозок неспроможний засвоювати нові знання, набувати нового досвіду. Помітно знижується пам’ять, погіршується здатність робити висновки.
У людей, які вживають спиртні напої, завжди виникає запалювальний процес слизової оболонки шлунка – гострий гастрит. Згодом ускладнюється виразкою шлунка або 12-ти палої кишки.
Як і багато інших отруйних речовин, алкоголь знешкоджується у печінці. Але клітини печінки з часом не витримують перевантаження і починається жирове переродження їх з утворенням сполучної тканини. Цей процес – початок церозу печінки, практично невиліковної хвороби – раку.
Негативно впливає алкоголь і на серце людини, виникають різні функціональні порушення серцево-судинної системи, серцевий м’яз ослаблюється, знижується тонус судин. Дуже часто у п’яниць спостерігається гіпертонічна хвороба.
Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю. Вони можуть стати головним і єдиним винуватцем фізичної і розумової неповноцінності своїх дітей. Особливо небезпечне для здоров’я дітей пияцтво матері. Встановлено, що підвищена уразливість перед різними тяжкими захворюваннями може передаватися через покоління, проявляється в онуків.
Смертельна доза алкоголю для підлітка в 4-5 разів менша, ніж для дорослих.
Страшну біду приносить алкоголь: від нього загинуло більше людей, ніж від усіх на Землі війн, голоду...

Видатні люди про пияцтво
АРІСТІПП:
Коли хтось хвалиться, що може багато випити і не бути п’яним, Арістіпп сказав: “Це властиво і мулові”.
СЕНЕКА:
П’янство – це добровільне безумство.
АБУЛЬ-ФАРІДЖ:
Вино надає кожному, хто його п’є чотири якості. Спочатку чоловік стає схожим на павліна – він пижиться, його рухи плавні і величні. Потім він набуває характеру мавпи і починає зі всіма жартувати. Потім він уподібнюється до лева й стає самовпевненим, гордим, самонадіяним в своїх силах. Але на кінець він перетворюється на свиню і, як вона, лежить в багнюці.
СЕРВАНТЕС:
Людина, що випила, не береже таємниць і не виконує обіцянок.
ЧЕХОВ:
Горілка біла, але фарбує ніс і чорнить репутацію.

Алкоголь, діти, курчата
?    В Київській Русі міцність напоїв не перевищувала 5-7 градусів, адже тільки бродінням неможливо одержати більш міцних напоїв. Тоді інших, сучасних, методів одержання алкогольних напоїв не знали.
?    Встановлено, що активна форма туберкульозу серед алкоголіків в Нью-Йорку зустрічається в 28 разів частіше, ніж серед решти жителів міста.
?    Зловживання алкоголем – першопричина багатьох психічних розладів. Зміни структури мозку, викликані багаторічною алкогольною інтоксикацією, майже незворотні.
?    Дослідження останніх років виявили прямий зв’язок між невеликим. але частим вживанням алкоголю і ураженням печінки: жирова дистрофія цього органу розвивається в середньому через 5-10 років, а цироз печінки спостерігається в 7 разів частіше, ніж у непитущих.
?    Статистика свідчить: у вживаючих алкогольні напої хвороби серцево-судинної системи спостерігаються в 2,5 раза частіше, ніж у непитущих, а інфаркти міокарда – глибокі і обширні.
?    Зловживання алкоголем сприяє виникненню і вкрай несприятливому протіканню гіпертонічної хвороби.
?    Австрійські вчені провели порівняння головного мозку алкоголіків з мозком здорових людей. Виявлено, що мозок питущих людей містить меншу кількість нервових клітин – нейронів, які виявилися ще й набагато меншими.
?    Дія алкоголю під час внутрішнього розвитку затримує ріст плоду. Матері, які вживають навіть невеликі дози спиртного частіше, ніж інші жінки, народжують неповноцінних фізично і психічно дітей. Відомо, що 90% розумово відсталих дітей, які займаються у допоміжних школах та інтернатах – діти або пияків, або алкоголіків.
?    У сім’ях, де вживають алкоголь, 38,6% дітей виявляються недорозвиненими і хворими. В таких сім’ях в 2 рази частіше діти народжуються мертвими, а їх смертність в ранньому віці в 3 рази вища, ніж у сім’ях, де батьки не п’ють. Найбільше імпотентів серед курців і тих, хто зловживає алкоголем.
?    У стані сп’яніння здійснюється найбільше крадіжок, пограбувань, різних нападів.
?    На горищі, де таємно гнали самогон, лежало 160 курячих яєць для наступної інкубації. Яке ж було здивування господаря, коли з цих яєць вивелося лише 78 курчат. Причому 40 з них незабаром загинули, а 25 виявилися виродками! Зародки були отруєні парами спирту та ефірних масел.
?    У спортсмена, що стабільно вибиває при стрільбі 96 очок із 100, після прийому 50 грамів алкоголю результат виявився: 26 із 100!

 

Яндекс.Метрика >