...
МАСАЖ І САМОМАСАЖ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ХРОНІЧНИМИ ПРОСТАТОВЕЗИКУЛІТАМИ І СТАТЕВИМИ РОЗЛАДАМИ PDF Печать E-mail

МАСАЖ І САМОМАСАЖ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ ХРОНІЧНИМИ ПРОСТАТОВЕЗИКУЛІТАМИ І СТАТЕВИМИ РОЗЛАДАМИ

Самомасаж доцільно проводити вранці натщесерце, перед виконанням комплексу лікувальної фізкультури, а також перед обідом, після випорожнення кишечника і сечового міхура. Кожний прийом повторюють 36 разів, загальна тривалість процедури – 10-15 хв. (Л.Г.Кругляк, 1999).

Масаж спини
1.    Вихідне положення (В.п.) – стоячи. Ноги на ширині плечей. Трохи прогнутися зовнішньою стороною кистей виконати легке поглажування спини від верхнього краю тазових кісток до лопаток. Тоді кисті рук почергово рухаються від хребта в сторони.
2.    В цьому ж напрямку, щільно притискаючи пальці, проводять більш інтенсивне натискання на м’язи спини. Тоді знову поглажування.

Масаж попереково-крижового відділу
1.    В.п. – стоячи. Поглажування: руки рухаються вздовж хребта від середини сідниці до попереку (поясниці), тоді вправо і вліво по верхнім краям тазових кісток.
2.    Подушечками пальців обох рук роблять дрібні колові рухи, повільно натискаючи пальпують куприк, крижово-поперекову ділянку хребта. Руки рухаються від куприка вверх до попереку, тоді в сторони.
3.     В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі. Нахили тулуба вперед під кутом 90?. Тоді 3-5 колових рухів тулуба в правий, лівий боки.

Масаж сідниць
1.    В.п. – стоячи. Вага тіла перенесена на ліву ногу, праву ногу відвести в сторону, ледь-ледь зігнувши в коліні поставити на носок. Правою рукою провести масаж (поглажувати, розминати) сідниці знизу вверх. Таким же чином піддають масажу ліву сідницю.
2.    В.п.– лежачи на правому (тоді на лівому) боці, ноги дещо зігнуті. Правою рукою роблять масаж (поглажування, розминання, колові рухи тощо) правої сідниці. Тоді так же – лівої.

Масаж живота
1.    В.п. – лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах, під головою невисока подушка. Пальцями правої руки провести легке поглажування навколо пупка за ходом годинникової стрілки, поступово розширюючи кола. Тоді провести поглажування в тому ж напрямку долонею, проте, починати потрібно з великих кіл, поступово звужуючи їх. В ділянці над лобком поглажування необхідно послаблювати.
2.    Пальцями обох рук захватити (як обценьками) обидва реберних краї, і ковзаючись по них, зробити прямолінійне розтирання в сторони.
3.    Дещо зігнувши кисть правої руки погрузити кінчики пальців в черевну стінку. Проводити колові розтираючі рухи звужуючими колами від пахової складки до пупка, тоді – в зворотному напрямку розширюючими колами. Закінчують масаж живота поглажуванням.
#

 

Яндекс.Метрика >