...
ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ЙОГІВ PDF Печать E-mail

ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ЙОГІВ

Згідно вчення йогів ефективна робота статевих органів і залоз можлива лише за умови доброго тонуса м’язів живота, поперекової ділянки і тазового дна. Для цього йоги пропонують виконувати такі асани.
Джатхара парівартасана – асана бокових м’язів живота. Вихідне положення (в.п.): лежачи на спині, ноги разом, руки в сторони на рівні плечей. При вдиху підняти ноги вертикально вверх і повільно видихаючи, опустити на ліву сторону. Затримати дихання на 20-30 с. На видиху підняти ноги вертикально вверх і на вдиху опустити їх на праву сторону. Знову затримка дихання – 20-30 с. При виконанні вправи спину від підлоги бажано не відривати; ноги в нижньому положенні – не розслаблювати; основну увагу зосереджувати на м’язах живота і на лобку.
Виконання цієї асани зміцнює передню черевну стінку, підвищує активність органів черевної порожнини і малого тазу, тонізує нирки.
Пашімоттанасана. В.п. лежачи на спині, ноги разом. З глибоким повільним видихом покладіть випрямленні руки за голову; з спокійним вдихом сісти і, нахиляючись вперед, не згинаючи ноги захватити руками лодижки. Голову нахилити до колін, лікті покласти на підлогу поряд з коліньми. максимально довго затримати дихання. Глибоко вдихаючи повернутись у вихідне положення.
В час виконання асани увага зосереджена на сонячному сплетінні. Вправа діє тонізуюче на предміхурову залозу, сечовий міхур, нормалізує функцію нирок, селезінки і наднирників.
Утана падасана – підняття рук і ніг вверх. В.п. лежачи на спині, руки вздовж тіла. Повільно вдихаючи підняти груди від підлоги і впертися головою в коврик. Ноги повільно підняти до кута 45-55° від підлоги, руки скласти долонями над животом (паралельно ногам). Утри-мати прийняте положення 30-50 с. Вправа активізує тонус м’язів сечоста-тевої системи і діагфрагми, зміцнює м’язи сідниць і черевної стінки.
Дханурасана (поза лука). В.п. лежачи на животі, руки уздовж тулуба. Після повільного вдиху захвативши лодижки максимально прогнутися назад. М’яко погойдуючись вперед-назад утримати положення якнайдовше. Асана тонізує роботу статевих органів, нормалізує функцію хребта, стимулює роботу черевної порожнини, сприяє використанню жирових запасів живота.
Шавасана (поза мертвого). В.п. лежачи на спині, руки уздовж тулуба долонями до верху. Сповільнивши дихання поступово (почергово під самоконтролем) розслабити усі м’язи тіла. Ні про що не думати, увагу концентрувати на серці. Асана діє заспокійливо на нервову систему, розслаблює м’язи, знімає емоційні і ментальні блоки.
Стискання ануса (сфінктера анального отвору). Ця йогівська вправа виявляє виразний масажний вплив на предміхурову залозу, попереджує застій крові в ділянці малого тазу, сприяє направленню енергії по біляхребтовим каналам.
Анус складається з декількох м’язових груп:
•    кільце м’язів біля самого анального отвору (середня частина);
•    м’язова група між анусом і статевим органом (передня частина);
•    м’язова група між анусом і куприком (задня частина);
•    м’язова група між анусом і лівим сідничним горбом (ліва частина);
•    м’язова група між анальним сфінктером і правим сідничним горбом (права частина).
Скорочення відповідної м’язової групи сприяє активізації відповідних органів і тканин. При скороченні середньої частини ануса енергія надходить в сечовий міхур, простату, товстий кишечник, передні відділи мозку, очі; при скороченні м’язів задньої частини анального сфінктера енергія надходить в крижаву ділянку хрептового стовпа, грудні хребці, діагфрагму, ділянку шиї, мозочок тощо. При виконанні стискань ануса дихання повино бути плавним, глибоким, стискання м’язів – максимально сильним. Вправу необхідно повторювати не менще трьох разів на день.
1. Сядьте на п’ятки або навприсядки так щоб нічого не тисло на анальний отвір. Якщо ці пози для вас незручні, то можна розслаблено стояти так, щоб нічого не обмежувало рухів живота і не напружувало м’язів тазової ділянки. Згодом вправу можна буде виконувати в будь-якій позі.
Повільно вдихайте через ніс і одночасно плавно скорочуйте м’язи анального сфінктера. На перших порах диференційовки щодо скорочень окремих м’язових група ануса будуть невдалими, згодом, через 2-3 дні тренувань, скорочуватимуться ті частини сфінктера на які акцентується уявна увага. Скорочення м’язів середньої частини ануса найбільш повне при стоянні рівно, рівномірно розподіливши вагу тіла на обидві ноги.
2. Якнайдовше затримайте дихання (без напруження), тоді повільно видихайте через ніс. На видиху обережно і повільно розслабте м’язи ануса. Повторіть вправу 3-9 разів.
3. Для того, щоб більше активізувати праву частину анального сфінктера необхідно перенести вагу тіла дещо вправо (на праву ногу); при перенесенні ваги на ліву ногу легше активізувати м’язи лівої частини ануса.
4. Для скорочення передньої і задньої частин анального сфінктера змінюють положення тазу в передньо-задньому напрямку. Щоб стиснути передню частину сфінктера таз подають дещо вперед, живіт і статевий член дещо втягують. Для напруження задньої частини ануса таз дещо відхиляють назад.

 

Яндекс.Метрика >