...
Жорсткі диски 2.0 SSD PDF Печать E-mail

Начало нової епохи.
Жорсткі диски 2.0


Як всі ми з Вами знаємо, протягом декількох років ведеться науково-експериментальна гонка по виготовленню жорстких накопичувачів з великим об’ємом пам’яті. Останні розробки стосувались перпендикулярного намагнічення та подолання над магнітного бар’єру (коли площу в 1 дюйм не можна намагнітити більше ніж дозволено фізичними властивостями речовини). Об’єм останіх досягнув поділки в 1 Тбай. Тобто рано чи пізно потрібно буде переходити на щось інноваційне, яке створить новий прорив в даній галузі.
Давайте поглянемо на сьогоднішню ситуацію. Якщо звернути увагу, то зараз досить широко знайшли своє використання карти пам’яті, флеш пам’яті або іншими словами флешки об’є інформації яких переступив бар’єр в 64 Гбайт, за досить компактних розмірів. То чому ж неможна дану технологію використати при розробці нових накопичувачів. Можна! 
Мікросхеми замість магнітних пластин – до такого рішення розробники масових накопичувачів рано чи пізно все рівно би прийшли. А так як в останній час вартість чіпів пам’яті стрімко падає, то створення нового покоління накопичувачів було просто неминучим. Сьогодні SSD (Solid State Disk – твердотільні диски) вже твердо заняли свою позицію  в світі комп’ютерних технологій, причому в самих різних областях чи то в серверних системах, користувацьких моделях чи в топових ноутбуках.
SSD – накопичувачі абсолютно безшумні, набагато  стійкіші до ударів, чим оснащені чуттєвими считуючими головками жорсткі диски і потребують мало енергії, так як в них відсутній швидкісний мотор. Також нові накопичувачі не потребують активного охолодження.
Будова.
1.    Формат 2.5’’
2.    Флеш пам’ять: швидша та дорожча (SLC – чіпи, зберігають один біт в кожну комірку. MLC – чіпи, зберігають по два біти, але працюють повільніше).
3.    DRAM – кеш (контролер, який пришвидшує операцію обміну).
4.    SSD контролер.
5.    SATA–інтерфейс.
Лідером позицій на даний момент являється компанія Intel зі своєю оригінальною моделлю SSD X25-E/M.

Порівняльні характеристики.

SSD – накопичувачі    Жорсткий диск
Об’єм                                           32 Гбайт              500 Гбайт
Ціна, $                                              450                     145
Ціна за 1 Гбайт, $                               14                     0,29
Макс. Швидкість чит. Мбайт/с            240                      58
Макс. Швидкість запису. Мбайт/с       205                      58
Час доступу, мс                                 0,07                   14,8
Шуми                                                  0                       1,1
Енергозатрати                                    1,2                     2,1


Висновок:
Дивлячись на ці параметри сміло можна сказати, що перевага очевидна. Тільки один мінус – ціна. Однак за ці гроші можна отримати такий приріст швидкодії комп’ютера, який не можна забезпечити ні при установці процесора більш високого класу, ні при нарощувані оперативної пам’яті.

 

Яндекс.Метрика >