...
Японські вчені знайшли спосіб бачити думки і сни людини PDF Печать E-mail


В Японії вперше розробили спосіб прочитання образів, що виникають у головному мозку
Успішний експеримент провели вчені з Міжнародного науково-дослідного інституту фундаментальної технології електрики і зв'язку, повідомляють японські ЗМІ.
Добровольці дивилися чорно-білі зображення геометричних фігур і слова. Потім інформація, що одержується при скануванні діяльності відділу головного мозку, який відповідає за зір, аналізував комп'ютер, і виводив на екран отримане зображення.
В експерименті брали участь шість людей. Зображення образів, що виникають у мозку, збігся в часі з картинкою, що виникає на екрані в усіх шести випадках.
На сьогоднішній день за допомогою нової технології можна прочитати поки що тільки чорно-біле зображення найпростіших картинок - хрестів, квадратів і коротких слів, записаних латиницею - наприклад, прочитано було слово нейрон - neuron.
Ми розраховуємо, що за допомогою розробленої нами технології ми зможемо в недалекому майбутньому "прочитується" і виводити на екран сни людини або образи, що виникають у головному мозку - Юкі Камія
"Ми розраховуємо, що за допомогою розробленої нами технології ми зможемо в недалекому майбутньому" прочитувати "І виводити на екран сни людини або образи, що виникають у головному мозку людей, які, внаслідок різних захворювань, наприклад, паралічу, не можуть передати інформацію за допомогою мови або листа", - сказав керівник наукової групи Юкі Камія.
Подібна технологія може стати воістину відкриттям світового масштабу, що дасть можливість побачити що відбуваються в головному мозку людини складні зорові і асоціатівні процеси.
Нагадаємо, в листопаді американська компанія IBM оголосила про початок роботи над комп'ютером, що працює по принципу людського мозку. Вчені сподіваються створити систему штучного інтелекту, за складністю порівняну з мозком кішки.

 

Яндекс.Метрика >