...
Робот-таблетка сама діагностує рак кишечнику PDF Печать E-mail

Робот-таблетка сама діагностує рак кишечнику

Міжнародна група дослідників починає роботу над мікроскопічним роботом, що буде здатний самостійно переміщатися по кишечнику, виявляючи злоякісні пухлини.
Пристрій, яке можна буде ковтати, як звичайну таблетку, буде постачено встаткуванням для самостійного проведення аналізів на маркери онкологічних захворювань, а також мініатюрною відеокамерою, здатної зробити до 40 тисяч знімків нутрощів пацієнта.
Робот також зможе оцінювати щільність новотворів у кишечнику по інтенсивності поглинання світла їхніми тканинами. Злоякісні пухлини мають більшу щільність у порівнянні зі здоровими ділянками, і тому значно гірше пропускають світло.
По завершенні своєї місії апарат евакуюється з кишечнику природним шляхом.
При створенні робота буде використана технологія PillCam, що останнім часом досить широко застосовується при діагностиці різних захворювань шлунково-кишкового тракту. Однак, на думку розроблювачів, новий пристрій буде володіти рядом незаперечних переваг у порівнянні з попередніми зразками.
Зокрема, знімки й результати аналізів будуть транслюватися на комп'ютери лікарів у режимі реального часу, що значно прискорить діагностику й виключить можливість втрати найціннішої інформації. Крім того, у випадку виявлення «підозрілої» ділянки кишечнику, робот зможе затриматися на ній для проведення додаткового огляду. У цей час камери-таблетки переміщаються по нутрощам за рахунок скорочень стінок кишечнику, і не можуть самостійно змінити свій маршрут.
Розробкою нового пристрою займається міжнародний консорціум за участю компаній Ізраїлю, Італії, Великобританії, Швеції й Німеччині. Вартість проекту, фінансування якого здійснюється в рамках Шостої рамкової програми по наукових дослідженнях і технологічних розробках ЄС, становить 3,6 мільйони доларів.

 

Яндекс.Метрика >