...
Рівень алкоголю в крові покажуть наручні годинники PDF Печать E-mail

Рівень алкоголю в крові покажуть наручні годинники

Група математиків з Південнокаліфорнійського університету (University of Southern California, USC) під керівництвом професора Гарі Роузена (Gary Rosen) розробила прилад для визначення концентрації алкоголю в крові людини в режимі реального часу.
В основу незвичайного пристрою, що нагадує електронні наручні годинники спортивної моделі, покладений так званий трансдермальний біодатчик алкоголю, розроблений раніше компанією Giner. Удосконалення полягали в описі моделі проникнення этанола із крові в шкіру, а також виявлення зв'язку між алкоголемією і виведенням алкоголю через шкіру. Обчислення виробляються убудованим в "годинники" мікрокомп'ютером.
Точність вимірів, підкреслює Роузен, порівнянна з лабораторним визначенням концентрації алкоголю в крові, що використається в судово-медичній практиці. На цьому й грунтується оптимізм розроблювачів відносно перспектив використання нового пристрою.
Застосовуватися прилад може для оцінки ефективності різних методів лікування алкоголізму, для пошуків відповіді на питання "а чи можна пити вагітним й, якщо можна, то скільки" і т.п.
Робота проводиться під егідою Національного інституту США по вивченню проблем алкогольної залежності й наркоманії (National Institute on Drug Abuse).

 

Яндекс.Метрика >