...
Новий сканер зможе розкрити таємниці тіла PDF Печать E-mail

Новий сканер зможе розкрити таємниці тіла

Cканер, що зможе досліджувати м'язи, органи й артерії організму в безпрецедентно дрібних деталях, незабаром почнуть застосовувати в британських клініках.
Використовуючи сканер Somatom Definition, вартість якого становить 900 тисяч фунтів стерлінгів, лікарі зможуть "видалити" серце із грудної клітки, "розсікти" його на частині й знайти закупорені посудини, не протока при цьому ні краплі крові. Лікарі зможуть прогнозувати результат операції на серце, не піддаючи пацієнтів ризику. Також з'явиться можливість у короткий строк одержати детальний знімок ураженого органа пацієнтів, які потрапили в лікарняне відділення невідкладної допомоги.
Цей прилад – представник останнього покоління комп'ютерних томографів. Перший комп'ютерний томограф винайшов сер Годфрі Хаунсфілд, британський нобелівський лауреат, що вмер торік.
Цей новий сканер, розроблений Siemens, використовує два джерела рентгенівських променів для створення знімка органів людини найвищої якості, що містить масу відомостей про те, що відбувається в організмі. Один з таких приладів почнуть використати у Великобританії в другій половині 2007 року.
Сканер для комп'ютерної томографії створює тривимірні знімки за допомогою рентгенівських променів. Коли пацієнт проходить через обертові рентгенівські промені, детектори роблять знімки одного шару органів за іншим. Потім комп'ютер зіставляє отримані знімки воєдино в тривимірному зображенні.
Завдяки комп'ютеру зі знімка можна забрати кості, м'язи й інші органи, а також шари жирової тканини.
Тим часом є межі швидкості обертання одного рентгенівського променя. Вдалося досягти максимального рівня – три обороти в секунду, але й це занадто мало для детального сканування серця. Тому Siemens вмонтувала в один сканер два маленьких сканери, завдяки чому цей прилад може зняти за одну одиницю часу у два рази більше ділянок тіла. На один знімок іде лише одна дванадцята частка секунди – швидше, ніж один удар серця.
Новий сканер Somatom Definition можна буде використати, приміром, для сканування пацієнтів з такими серцево-судинними захворюваннями, як аритмія, які раніше не підлягали скануванню через неможливість запам'ятати ознаки захворювання на знімку.

 

Яндекс.Метрика >