...
Інфекційні хвороби визначають по запаху PDF Печать E-mail

Інфекційні хвороби визначають по запаху

В Інституті Технологій Штату Іллінойс була розроблена унікальна сенсорна технологія, що дозволить лікарям виявляти й ідентифікувати хвороботворні мікроорганізми в крові набагато швидше, ніж це відбувається при звичайних лабораторних випробуваннях аналізів. Сенсор, відомий як "електронний ніс", складається з безлічі малих датчиків, які можуть виявляти гази, виділені мікроскопічними організмами, включаючи бактерії, які можуть викликати інфекції, наприклад, бактерії  стафілокока.
Датчики пов'язані з комп'ютером, що може аналізувати газовий склад і порівнювати його з газовим складом, виділюваним від відомих хвороботворних організмів. У цей час медичні лабораторії використають методи аналізу інфекції, які можуть іноді займати до 48 годин дорогоцінного часу, - затримка, що, часом, може мати фатальні наслідки для пацієнта. Електронний ніс може скоротити цей час в 2 рази. Результати випробувань даної технології й приладу були опубліковані 30 вересня в журналі “Мікробіологія”.
Електронний ніс - це безліч датчиків, які є чутливими до мікроскопічних часток. Цей механізм нюху датчиків схожий з рецепторами в нашому носі. У людини є мільйони нейронів, які зв'язують молекули в носі з мозком, що їх розпізнає як запах. Електронний ніс заснований на тім же самому принципі, тільки складається з восьми датчиків, які, щоправда, по силі нюху набагато сильніші й можуть ідентифікувати сотні різних варіацій запахів. Електронні носи, які можуть ідентифікувати присутність в організмі палички Коха (бактерій туберкульозу) перебувають зараз у стадії розвитку.
Щоб перевірити кров на наявність хвороботворних організмів, техніки лабораторії повинні вивчати культуру крові протягом 24 годин, дозволяючи будь-яким бактеріям у ній рости до певного рівня. Повний процес (включаючи рідкісні захворювання) забирає приблизно 48 годин. В остаточному підсумку, передбачається брати кров пацієнта, і використати електронний ніс, щоб рознюхати хвороботворні організми відразу ж. У подальшій перспективі для деяких захворювань аналіз можна буде робити по слині.

 

Яндекс.Метрика >