...
Керувати людьми за допомогою джойстика – що може бути простіше. PDF Печать E-mail

Керувати людьми за допомогою джойстика –
що може бути простіше.


Японська компанія Nippon Telegraph & Telephone розробила пристрій, здатний контролювати рух людини на відстані. Прилад являє собою наушники, що посилають дуже слабкий електричний розряд (за словами вчених, абсолютно нешкідливий) від лівого вуха до правого або, навпаки, залежно від того, у яку сторону повернути джойстик.
Гальванічна вестибулярна стимуляція впливає на нерви, відповідальні за збереження рівноваги. Людина, на який впливають зарядами, відчуває непереборне бажання зробити рух у зазначену сторону - до того ж, для нього це єдина можливість зберегти рівновагу.
Можливі області застосування: відновлення порушеної моторики в інвалідів, комп'ютерні ігри, навчання балетним па й гімнастиці; технологією також зацікавилися військові. Розроблювачі затверджують, що їхню розробку можна буде використати в комп'ютерних іграх й атракціонах, коли гравці або відвідувачі парку розваг зможуть, залишаючись на місці, повністю випробувати всі відчуття від спуску по гірській ріці або поїздки в боліді <Формули-1>.
Технологія також дозволяє прив'язати ваші рухи до певного музичного ритму. «Ми називаємо це віртуальними танцями, хоча деякі учасники випробувань порівнювали це з відчуттям наркотичного сп'яніння». Голова проекту Таро Маэда. Сказав, що якщо розробкою зацікавиться Apple в одному з нових iPod буде функція віртуальних танців.

 

Яндекс.Метрика >