...
Керування комп'ютером за допомогою зубного скреготу PDF Печать E-mail


Схоже, що японським ученим вдалося знайти корисне застосування «зубовному скрежету». Фахівці з університету в місті Осака вирішили побудувати на маніпуляціях корінними зубами  інтерфейс. Ідея, що послужила поштовхом до дослідження, була простою - створити вимикач, яким могли б користуватися люди, яких фізичні недоліки позбавляють можливості використовувати звичайні вимикачі.
Результатом роботи стала своєрідна повязка», за допомогою якої на голові закріплюються інфрачервоні датчики, що фіксують напругу скроневих м'язів, виникаючи в мить, коли оператор стискає корінні зуби. Комп'ютер аналізує сигнали, віддати, що поступили
чиков, щоб ухвалити рішення, наскільки вони відповідають навмисному зціпленню зубів, і виробити сигнал, що управляє, для електронного пристрою, яким управляє користувач. Як затверджується, кількість помилок вдалося зменшити, оскільки розмові або їді відповідають інші рухи м'язів. Поки апарат дозволяє включати і вимикати пристрій (в ролі якого виступає CD-плеєр), але учені вважають, що розробку з часом можна буде пристосувати для доступу до інших функцій програвача, перевірки електронної пошти, маніпуляцій із стільниковим телефоном і управління електричним інвалідним кріслом.

 

Яндекс.Метрика >