...
Британські вчені розробили портативний сканер мозку для немовлят PDF Печать E-mail

Британські вчені розробили
портативний сканер мозку для немовлят


Учені з Університетського коледжу Лондона (University College London) створили переносний сканер, що дозволяє діагностувати порушення функцій мозку в новонароджених і недоношених дітей. Новий сканер, що одержав назву MONSTIR, дозволяє уникнути транспортування важкохворих дітей до стаціонарного діагностичного встаткування.
Портативний сканер працює за принципом оптичної томографії.
Новий пристрій являє собою шолом, що з'єднаний з 32 світловими детекторами й 32 джерелами лазерного випромінювання низької інтенсивності. Шолом, надягнутий на голову маляти, генерує короткі спалахи. Детектори шолома вимірюють кількість світла, що попадає на них після проходження через тканини мозку, а також фіксують час його проходження.
Наступний комп'ютерний аналіз отриманої інформації генерує тривимірні зображення мозку немовляти. 3D-томограми дозволяють оцінити кровопостачання різних областей мозку, виявити кисневе голодування й вогнища ушкодження мозкової тканини. Новий сканер дозволяє діагностувати різні порушення структури й функціонування мозку немовляти, зокрема, крововиливи в мозок.
Існуючі в даний момент методи діагностики мозкових порушень у недоношених дітей включають магнітно-резонансну томографію (МРТ) і ультразвукове дослідження мозку. МРТ досить інформативна, але через громіздке статичне встаткування вимагає транспортування малят з обов'язковим призначенням седативних (заспокійливих) препаратів, досить небезпечних при травмах мозку. Ультразвукові апарати портативні, але можуть використатися лише для оцінки структури мозку й не дозволяють одержати всю необхідну інформацію.
Новий пристрій, що має відносно невеликі розміри, дозволяє одержувати зображення високої якості й економічно вигідно, повідомив один з керівників дослідження Адам Гібсон (Adam Gibson).
Учені продовжують працювати над удосконаленням сканера, домагаючись подальшого зменшення його розміру й збільшення швидкості роботи. Через кілька років буде налагоджені виробництво й сканер надійде в продаж, розраховують дослідники.

 

Яндекс.Метрика >