...
Адроний Колайдер – народження життя або смерті? PDF Печать E-mail


Запуск Великого Адронного Коллайдера відкладається на місяць. Його повинні були запустити 08.08.2008, але старт установки відкладений по технічних причинах. По суті коллайдер є дітищем всіх провідних фізиків планети, у тому числі учених з Росії. Його побудували за сім років в Європейському центрі ядерних досліджень.
На 8 липня 2008 року на кордоні Франції і Швейцарії був намічений кілька разів відкладений запуск Великого адронного коллайдера, що створювався впродовж 14 років. Це найбільший в світі прискорювач елементарних часток. На думку противників експерименту, запуск апарату може утворити чорну діру, яка поглине планету.


На глибині 100 метрів по кільцю діаметром 27 кілометрів заряджені частки розганятимуться майже до швидкості світла. Буде відтворена модель Великого вибуху, завдяки якому, за версією учених, і з'явився наш Всесвіт.
Протонам належить зіткнутися з небаченою досі енергією — 14 терраэлектронвольт — в мільйон разів більше, ніж при одиничному термоядерному синтезі. Стикаючись, вони утворюють мільйони осколків, які і належить досліджувати.
З їх допомогою учені сподіваються значно просунутися в розумінні, звідки з'явилася матерія і час. У Великому адронному коллайдере фізики хочуть зловити бозон Хиггса, що іменується також «часткою Бога». На теоретичному обгрунтуванні його існування будуються всі сучасні теорії походження всесвіту.


По своєму науковому значенню пуск коллайдера під Женевою набагато перевершує навіть політ на Луну, повідомляє Газета.Ru. Над його створенням 14 років працювали учені 40 країн. Пристрасть до пізнання вже обійшлася учасникам проекту в 8 мільярдів доларів. Розмах досліджень настільки величезний, що передбачити результати фактично неможливо.
Критики проекту висловлюють побоювання, що при зіткненні часток з такою енергією в прискорювачі можуть утворитися міжтимчасові завихорення або чорна діра. Її маса почне зростати, спочатку вона всмокче в себе сам коллайдер, потім Швейцарію, Європу, та і всю нашу планету. Двоє громадян США навіть подали до суду на Європейську організацію по ядерних дослідженнях (СERN).
На думку представників CERN, що детально розглянули всі скарги, планеті нічого не загрожує. За їх словами, мільярди років в природі відбуваються куди потужніші зіткнення, ніж в БАК, і Земля вистояла. Автори доповіді підтверджують, що утворення мікроскопічних чорних дір можливе, проте час їх існування буде дуже коротким.

 

Яндекс.Метрика >