...
Пристрій для демонстрації реактивного руху PDF Печать E-mail

Пристрій для демонстрації реактивного руху

Прилад для демонстрації реактивного руху.
Рівень викладання матеріалу у шкільних підручниках на тему “Реактивний рух” описується не дуже багато.
Цікавий і важливий випадок практичного використання закону збереження імпульсу – це реактивний рух. Так називають рух тіла, який виникає під час відокремлення від тіла певної його частини з якоюсь швидкістю.
Реактивний рух здійснюють, наприклад, ракети. Всяка ракета  це система двох тіл. Вона складається з оболонки і з пального, що в ній. Оболонка має форму труби. Один кінець труби закритий, а другий відкритий, він має трубчасту насадку з отвором особливої форми – реактивним соплом.
Для показу цього демонстраційного досліду ми використовуємо такі предмети (засоби)які є більш доступні для вчителів фізики як у сільські так і міських школа. Прилад складається: ваночка  яка заповнюється водою, картонний папір, а також використовується олія. Його можна показувати як у 9 класі так і в інших класах де вивчається  “Реактивний рух”. Бо це є простий прилад для показу учням поняття про реактивний рух. Для цього використовується картон з виробляєтьсь макет ракети, з допомогою якої ми покажемо рух тіла що є реактивним
Цей дослід ми проводимо в такому порядку:   
-     ваночку заповнюємо водою; 
-    приготовляємо з картону макет ракети;
-    макет ракети ставимо в ваночку з водою так щоб вона трималася на воді;
-    в сопло ракети наливаємо піпеткою олію або розчин цукру , гліцерину;
При витіканні розчину олії(або інший розчинів ) в воду то ракета почне рухатись по поверхні води, тому що при попаданні олії в воду вона буде відштовхувати макет ракети (ми беремо до уваги що густина олії більша ніж води).Таким чином ми демонструємо для учнів реактивний рух.

 

Яндекс.Метрика >