...
Конспект уроку з фізики: Визначення питомої теплоємності речовини PDF Печать E-mail

Конспект уроку з фізики: Визначення питомої теплоємності речовини

Мета: з'ясувати суть калориметричного способу визначення питомої теплоємності речовини; навчити учнів визначати питому теплоємність речовини, формувати у них експериментальні навички.
Обладнання: терези, калориметричні посудини, термометри на 0 °С- 100 °С,
досліджувані тіла, нитки, посудина з гарячою водою (відро).
Хід уроку
І. Вивчення нового матеріалу.
1. Слово вчителя.
Учитель розповідає учням про будову калориметра, його призначення, демон¬струє користування ним, доводить суть калориметричних вимірювань на конкрет¬ному прикладі, а саме: якщо у внутрішню посудину калориметра налити певну кількість води масою з початковою температурою tв а потім занурити в цю воду, наприклад, металеве тіло масою т2 з початковою температурою , яка значно вища від температури води tp то через якийсь час вода в калориметрі нагріється, а тіло охолоне й настане теплова рівновага при температурі t2. Температура t2—це кінце¬ва температура води в калориметрі і металевого тіла. Якщо знехтувати невеликими втратами теплоти, то можна сказати, що кількість теплоти, яку віддає досліджуване тіло Q2 і кількість теплоти, яку одержує вода Q1 рівні.
2.    Коротка розповідь про дотримання правил техніки безпеки під час виконання експерименту.
3.    Виконання лабораторної роботи за вказівками інструкції (с. 29).
Учитель стежить за самостійним виконанням роботи учнями, дотриманням пра¬вил техніки безпеки, записами, розрахунками тощо.
4.Оформлення звітів.
Ш. Підсумок уроку.
IV. Домашнє завдання.
Повторіть § 7,8. Дайте усні відповіді на запитання 1,2,3,6,7,8 (с. 30) і пись¬мові — на запитання 4,5. Ознайомтесь із запитаннями, що виносяться для усної форми атестації (див. графіки проведення і матеріали на стенді).

 

Яндекс.Метрика >