...
РЕФЕРАТ з Міжнародної економіки Тема: Південна Корея PDF Печать E-mail

РЕФЕРАТ з Міжнародної економіки Тема: Південна Корея

 

 

 

 

 

Офіційна назва - Республіка Корея (Taehan Minguk).

Неофіційна назва - Південна Корея.

Столиця - Сеул (Seoul) - понад 10,3 млн. жителів (січень 1998 р.).

 

Географічне положення - країна розташована на Далекому Сході, на Корейському півострові, на південь від 38-ї паралелі. Займає південну частину Корейського півострова. Південній Кореї також належать кілька островів, найбільші з яких - Чеджудо, Чедо і Коджедо.

На півночі межує з КНДР. На сході омивається Японським морем, на півдні та південному сході - Корейською протокою, на заході - Жовтим морем.

Клімат Республіки Корея переважно мусонний. Населення Південної

Площа території - 99,263 тис. кв. км.

 

Населення - 47,2 млн. осіб (2000 р.).

 

Віросповідання: буддизм - 47%, християнство - 48%, конфуціанство - 5%,

Найбільші міста: Пусан (4,080 млн. жителів), Тегу (понад 2,5 млн. жителів), Інчхон (Чемульпо) (2,4 млн. жителів), Кванджу (1,424 млн. жителів).

Адміністративний поділ - 9 провінцій і 5 міст центрального підпорядкування.

 

Офіційна мова - корейська

 

Грошова одиниця - вона = 100 чонам.

 

Національне свято - 15 серпня - День проголошення Республіки Корея (1948 р.).

 

У 60-70-ті роки "сеульське економічне диво" викликало неабиякий інтерес. Вийшовши в авангард нових Індустріальних країн, Південна Корея до кінця сторіччя хоче приєднатися до найбільш розвинутих країн світу. Практично протягом життя одного покоління країна змогла піднятися на 11 місце у світі за загальним обсягом ВНП  та ввійти в десятку найбільших торговельних

Південна Корея - один із найгористіших районів світу, 70% території займають сопки - гори висотою 500- 600 м над рівнем моря. Країна мало забезпечена корисними копалинами.

Країна мало забезпечена корисними копалинами. Промислове значення мають лише запаси вугілля, залізної руди, свинцю, цинку, брому, графіту, хоча потреби країни в цій сировині власними ресурсами задовольняються не повністю. Південна Корея майже не має лісових ресурсів. Важливу роль у розвитку економіки країни відіграють узбережжя Жовтого, Східнокитайського та Японського морів, їхня мальовничість сприяє розвиткові туризму.

 

Енергетика

До 1945 року енергетичні потреби на півдні Корейського півострова задовольнялися за рахунок гідростанцій, розташованих на півночі. Після розподілу Кореї у південних районах виникли проблеми з електропостачанням, які були вирішені завдяки побудові теплових станцій, що працюють на антрацитовому вугіллі, а з початку 1970-х років також на нафті. Перша АЕС почала працювати в 1977 році, а через десять років атомна енергетика посіла провідні позиції в енергозабезпеченні країни. У 1990-х роках виробництво електроенергії було майже на 50% зосереджене на АЕС і приблизно на 45% - на теплових станціях; 5% припадає на ГЕС.

У 2000 році 40,1 відсотка всієї корейської електроенергії були вироблені атомними станціями; 37,3 відсотка припадало на частку вугільних ТЕС; 10,3 відсотка - на нафтові ТЕС, і 11 відсотків - на частку газових теплоелектростанцій. Роль гідроенергетики в Кореї нині є дуже малою - лише 1,4% всього виробництва.

 

Гірничовидобувна промисловість

 

Найбільшими та економічно значущими є запаси вугілля. Шахти знаходяться переважно на північному сході країни, а також на західному узбережжі. Видобуток антрациту поступово розширюється, хоча енергетика країни все більше орієнтується на імпортну нафту. Майже вся продукція витрачається всередині країни, родовища бурого вугілля не експлуатуються.

У Республіці Корея розробляються родовища залізняку, які знаходяться переважно в північно-східних і південно-східних районах. Країна є великим виробником вольфраму. Добувається також мідь, золото і срібло. З інших видів корисних копалин важливі вапняки, графіт, тальк і каолінові глини, що використовуються у виробництві фарфорових виробів.

До розподілу Кореї обробна промисловість на Півдні була обмежена галузями легкої індустрії, які прийшли в занепад після розірвання зв'язків з Північною Кореєю і Японією. Ситуація дещо покращилася в 1949 році, але потім бойові дії під час Корейської війни призвели до повсюдного руйнування промислових потужностей. Пізніше старі підприємства були відновлені, побудовані нові, але домінували як і раніше харчова, бавовняна, каучукова і шкіряна промисловість, які випускали споживчі товари.

Суднобудування

Як і вся корейська важка промисловість, корейське суднобудування виникло зовсім недавно. Ще три десятиріччя тому країна виготовляла в основному рибальські шаланди, більше половини всього спущеного на воду в Кореї корабельного тоннажу становили судна з дерев'яними корпусами. Нині Республіка Корея є однією з найбільших суднобудівних держав світу.

У 2000 році в Кореї збудовано більше третини всього світового суднового тоннажу - 35,6%. На другому місці знаходилася Японія (25,9%), яка вже два десятиліття зі змінним успіхом веде з Південною Кореєю боротьбу за звання найбільшої суднобудівної держави. Зараз у країні в суднобудуванні як і раніше домінують ті три компанії, з яких і почалася історія галузі - "Хенде", "Теу" і "Самсон", до яких приєднався ще один чеболь - "Ханчжін". Крім них, у Кореї діє декілька верфей середнього масштабу.

Із самого початку корейське суднобудування створювалося як експортна галузь, тому практично всі кораблі будуються для іноземних замовників. Корея має великий торговий флот, але можливості корейських суднобудівних фірм у багато разів перевищують його Найбільшими покупцями були німецькі і грецькі судноплавні компанії. У 2001 році доходи від продажу кораблів становили 6,4% всього південнокорейського експорту. Судна входять до числа п'яти найважливіших експортних корейських продуктів - разом з автомобілями, комп'ютерами, напівпровідниками і продуктами нафтохімії.

 

Сільське господарство

 

Рис - головна культура Південної Кореї. Основні райони посівів рису знаходяться біля приморських низовин. Річний збір цієї продовольчої культури майже повністю задовольняє внутрішні потреби країни в ній. Друге місце серед зернових належить ячменю, який вирощується нарівні з пшеницею і соєю на незрошуваних землях у підвищених районах. Скромне місце посідають пшениця і кукурудза.

З середини 1970-х років відбувся швидкий розвиток птахівництва, садівництва та овочівництва. Збільшилися посіви технічних культур: конопель, тютюну та олійних. З плодових виділяються яблука і мандарини, а також груші, персики, японська хурма, апельсини, мандарини, виноград і дині. Велика біла редька і китайська капуста (або качанний салат) - основні компоненти національної страви кимчхи ("корейський маринад"), яку готують цілий рік. Нарівні з картоплею вони становлять основну частину овочевої продукції. Крім того, вирощуються червоний перець, часник і цибуля.

В країні розводять молочну рогату худобу, кіз, свиней, кролів, курей і качок.

 

Зовнішня торгівля

 

Основні країни-імпортери: США, Японія, Китай, Саудівська Аравія, Австралія.

Основні країни-експортери: США, Японія, Китай, Тайвань, Німеччина.

 

Республіка Корея входить до числа найбільших інвесторів в економіку України.

 

Яндекс.Метрика >