...
Повідомлення: "ХТО Є ХТО НА РИНКУ ПЕЙДЖЕРІВ" PDF Печать E-mail


Одне з приорітетних завдань сучасної України - розбудова її інформаційної структури. І першорядну роль в цьому відіграють системи зв’язку: прискорюють ділову активність, сприяють підвищенню рівня доступності інформації. В Україні поруч із державними існують і розвиваються спільні підприємства та приватні фірми зв’язку. Серед яких такі як Український Мобільний Зв’язок(UMC), Голден Телеком, Радіоком, Біпер Пейджинг, Лінк Телеком, Укрпейдж та не так давно створена фірма У-Пейдж.
Ринок мобільного зв’язку - це один із ринків, який розвивається надшвидкими темпами. Поруч із послугами сотового чи транкінгового зв’язку існує дешевший, а у деяких випадках навіть більш практичний пейджинговий зв’язок. Якщо мобільний телефонний  зв’язок коштує досить недешево, то пейджинговий зв’язок - це реальна можливість для середнього бізнесмена чи працівника фірми, торгового агента чи простого студента отримувати короткі інформаційні повідомлення (в цифровій чи текстово-цифровій формі) на мініатюрний (70-100г) пристрій в будь-який час і в будь-якому місці.
Ще донедавна саме слово пейджер викликало у більшості наших співвітчизників подив. І лише допитливі радіолюбителі могли знайти публікації щодо систем персонального радіовиклику в рідкісних закордонних журналах зв’язку. Саме звідти тоді дізнавались про системи “Малтітон” та “Беллбой” які з 1956р. поширились в США, а з 1968р. стали відомими і в Японії під назвою “Покет Белл”(у перекладі з англ. “кишеньковий дзвінок”). Протягом десятилітть в Америці та Європі вдосконалювався пейджинг. З примітивного приймача тонових сигналів, що отримав у США назву “біпер”, виріс досконалий надчутливий прилад одностороннього радіозв’язку, зручний у використанні та доступний за ціною - пейджер.

Історія пейджингового зв’язку в Україні розпочалась в 1994р. з появою АО ”Радіокому”- компанії з українськими інвестиціями. Радіоком тоді отримав у Міністерстві зв’язку України ліцензію надання послуг пейджингового зв’язку стандарту РДС (RDS), що дає можливість створювати регіональні системи зв’язку. Серед перших моделей, що з’явились на вітчизняному ринку був Ексес(Access) - пристрій досить великих розмірів, що працював на акумуляторах і потребував щоденної підзарядки, нерусифікований Нокіа Текст(NokiaText), а пізніше кирилізований Нокіа Файндер(NokiaFinder). Незабаром, після отримання ліцензії на стандарт передачі даних ПОКСАГ (POCSAG) у м.Києві, асортимент запропонованих для продажу пейджерів розширився, а ціни за рахунок збільшення ємності частоти (і появи конкурентів) значно впали.
Для обслуговування абонентів протоколу передачі даних ПОКСАГ (який дозволяє створювати локальні системи зв’язку) Радіоком використовує обладнання фірми Моторола (Motorola). Оператори бюро по багатоканальному телефону 0-69 приймають інформацію у вигляді номера абонента та послання для нього. Під час набору номера відбувається перевірка стану даного абонента за інформацією на сервері бази даних, а через 5-30 секунд повідомлення вже в ефірі. Пейджер в цьому випадку відіграє роль приймача ультра-коротких хвиль, повідомляючи свого власника про отримання інформації звуковим сигналом, мелодією,вібрацією, світловою індикацією чи комбінацією попередніх. До того ж радіосигнал, що посилюється на пейджер абонента з центральної телевізійної башти (а саме на ній розміщено потужний передавач виробництва знову ж таки фірми Моторола) здатний знайти свого адресата навіть у 50км за межами Києва.
Зручність та надійність пейджингового зв’язку привернула до себе чимало прихильників, і їхня кількість постійно зростає. За оцінками експертів кількість користувачів на ринку пейджерів Києва понад 20тисяч. Разом з тим зростають вимоги до якості обслуговування. На сьогодні в Україні сформувався олігополістичний ринок пейджингового зв’язку: тут існує чотири найпотужніші оператори, такі як Радіоком, Біпер, Лінк Телеком та Укрпейдж. Але останній знижуючи абонентську платню до мінімуму, водночас не продаючи пейджерів, фактично користується надбанням інших трьох. Хоча кожен вибирає ринкову стратегію на свій розсуд. 
В жовтні 1995року українська сторона спільно з американським капіталом заснували АО Східноєвропейські послуги зв’язку, або ж  загальновідому більшості  компанію БІПЕР.
Біпер є офіційним ділером в Україні відомої компанії Моторолла, обладнання та продукція якої (пейджери, радіостанції та інш.) відрізняєтся надійністю та відповідає американським військовим стандартам систем зв’язку. Головні напрями діяльності - це пейджінговий зв’язок за новим стандартом ФЛЕКС(flex) та система радіо-транкінгового зв’язку (smart net).
За словами директора з маркетингових та стратегічних планувань компанії Біпер, Васильєвої Надії Борисівни, компанія має солідний досвід та потужні інвестиційні можливості запровадження комплексних проектів зв’язку для фірм усіх видів діяльності. Це дозволяє виробити унікальний підхід до кожного окремого клієнта. З цієї точки зору цікавим видається те, що компанія безкоштовно замінює текстово-цифрові пейджери клієнтів на біпер-пейджери. Важливим плюсом тут виступає гарантія на 3 роки (найдовший термін на ринку пейджерних послуг!) стосовно всіх видів пошкоджень біпер-пейджерів.
Корисним видом послуг компанії, який запроваджено саме тепер, для бізнесменів повинно стати повідомлення на пейджер щодо приходу листа до електронної скриньки Інтернет (E-mail box).
На початку вересня цього року Біпер першим запровадив в Києві нову розробку фірми Моторола - протокол передачі даних пейджингового зв’язку Флекс. Цей синхронізований багатошвидкісний протокол передачі даних, оптимізований за критеріями ефективності, пропускної спроможності та гнучкості, що дає йому певні переваги. По-перше, це підвищена ємність каналів зв’язку-пропускна спроможність в 4 рази перевищує можливості протоколу ПОКСАГ1200, забезпечуючи ємність 600 000 пейджерів на канал. По-друге, це можливість використання трьох рівнів швидкості передачі повідомлень - 1600, 3200, 6400 бит/с. По-третє, протокол Флекс можна використовувати як на окремому каналі, так і на одному каналі разом із іншими протоколами(Поксаг, Голей, Ермес). До того ж ресурс батарейки пейджера який використовує протокол Флекс зростає у 5 разів по відношенню до Поксаг-пейджера, і залишається постійним на всіх робочих швидкостях.
На майбутнє еволюція протоколу Флекс зробить можливим режим двостороннього пейджингового зв’язку (reflex), та голосового пейджингу (inflexion).
Не дивлячись на те, що різні оператори пейджингу користуються різними протоколами, кожна компанія має свої переваги у наданні послуг. Тут і різних видів інформація, що надається клієнтам декілька разів в день на пейджер: погода, спорт, курси валют, анонси, реклама. Цікаво, що Лінк Телеком надає інформацію щодо обмінних курсів валют (мін./макс. - купівля/продаж) 45 банків м.Києва.
Для кожного окремого клієнта є можливість вибрати доступний йому за ціною та за певними функціональними можливостями пейджер. Для студента це може бути недорогий цифровий пейджер фірми Радіоком виробництва Філіпс за 114 грн.(абонентська платня за нього теж порівняно нижча), або ж текстово-цифровий пейджер “Твокан” з малим обсягом пам’яті того ж Філіпсу до 30 листопада за 130 грн. Для середнього бізнесмена можна порадити потужніші пейджери (з більшою пам’яттю та багатострочним екраном). Такі як Моторола Едвайзер Лінгвіст(Adviser Linguist), Нек 26Б(NEC 26B), Нек 21А(NEC 21A), Філіпс - Filips PRG 2310.
Загальною особливістю ринку пейджингових послуг є значна різниця між абонентською платнею за один місяць та коли заплатити наперед, наприклад, за рік. Тут знижка може сягати 33% і більше (в залежності від кількості пейджерів).
Послугами пейджингового зв’язку користуються майже всі: бізнесмени, банкіри, водії, охоронці, менеджери, викладачі, студенти, домашні господарки та і т.інш. І це зрозуміло, адже цей високочутливий маленький прилад може попередити, нагадати, довести до відома свого власника будь-яку інформацію де б він (власник) не знаходився. За виразом компанії Лінк Телеком, пейджер - це ще один ступінь свободи!

Додаток.

Фірми та послуги пейджингу   
Компанія  Типи      Протокол   Вартість   Абонентська       Регіон
пейджерів    зв’язку  пейджера  платня(міс.)      передачі

Радіоком  Моторола,  Поксаг     113-350     48-84           Київ та 14
т.069     Нек,Філіпс.                         Найбільших міст

Біпер       Моторола  Флекс та  120-262     48-85            Київ та 14
т.460 5 460              Поксаг                 Найбільших міст   

Лінк        Моторола,  Поксаг     200-330     56-85            Київ та
т.4505050                                       Житомир    

Укрпейдж, Моторола, Поксаг     160-390     51-57            Київ.    
т.0-54      Нек,Філіпс

 

Яндекс.Метрика >