загрузка...
-->
Конспект уроку з художньої культури (11 клас): Узагальнення знань PDF Печать E-mail

Конспект уроку з художньої культури (11 клас): Узагальнення знань
Мета: узагальнити знання учнів із курсу «Зарубіжна художня культура»; розвивати творчі здібності, пізнавальну активність, удосконалювати навички написання обґрунтованих і розгорнутих відповідей на запитання; виховувати прагнення досягти високих результатів, толерантність, шанобливе ставлення та інтерес до культури інших народів, пам'яток світової культури.
Оснащення. Зоровий ряд: колаж із портретів митців та їх творів, з якими ознайомилися впродовж вивчення курсу. Музичний ряд: фрагменти найулюбленіших музичних творів, що слухали впродовж вивчення курсу. Обладнання: тестові завдання (4 варіанти); ТЗН. Тип уроку: контроль знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I.    Організаційний момент
II.    Оголошення теми й мети уроку
III.    Узагальнення вивченого матеріалу
1. Виконання тестових завдань
Варіант І
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала) 1. Культура Далекого Сходу розвивалася під впливом таких релігій:
а) християнство, даосизм, буддизм;
б)    буддизм, даосизм, конфуціанство;
в)    буддизм, даосизм, язичництво.
2.    Арабо-мусульманська архітектура представлена:
а)    мінаретами, ступами, пагодами;
б)    мінаретами, медресе, мечетями, караван-сараями;
в)    мінаретами, соборами, фортецями.
3.    У живописі Ренесансу поширені такі жанри та теми:
а)    релігійний, тема материнства;
б)    «гори та води», портрет, пейзаж;
в)    історичний, батальний, тема материнства.
4.    До найвідоміших робіт Дієґо Веласкеса належать:
а)    « Поклоніння волхвів », « Прялі », « Час, що розплився »;
б)    «Поклоніння волхвів», «Дім божевільних», «Процесія фла- геллантів»;
в)    «Поклоніння волхвів», «Меніни», «Прялі».
5.    Типові зразки ранньої грецької скульптури:
а)    зображення юнацької (курос ) та дівочої (кора ) фігур;
б)    скульптурний портрет, декоративна скульптура;
в)    скульптура тварин, декоративна скульптура.
6.    Пекінська опера поєднує елементи:
а)    балету, драми, інструментальної музики;
б)    драми, комедії, тек-вон-до;
в)    вокалу, драми, акробатики та бойових мистецтв.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
7.    Схарактеризуйте основні риси барокової архітектури.
8.    Якими є характерні риси спірічуелсу, блюзу та регтайму?
9.    Назвіть видатних танцівників російського балету.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)
10.    Назвіть особливості російського історичного живопису, представників та їх твори.
11.    Схарактеризуйте галузі наукових та мистецьких інтересів Леонардо да Вінчі.
Високий рівень (правильна відповідь — З бали)
12.    Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.
♦ Порівняйте особливості розвитку кінематографа у Франції та США.
(Усього — 12 балів)
Варіант II
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)
1.    Найпоширеніші жанри китайського живопису:
а)    пейзажний, портретний;
б)    портретний, казковий;
в)    міфологічний, пейзажний.
2.    Невід'ємною рисою готичного храму була обов'язкова наявність:
а)    настінної мозаїки;
б)    вітражів;
в)    фресок.
3.    Представники мистецтва Ренесансу:
а)    Леонардо да Вінчі, Рафаель Санті, Джотто, Мазаччо;
б)    Ян Вермеєр, Мікеланджело Буонарроті, Іван Шишкін;
в)    Леонардо да Вінчі, Пітер Брейгель-старший, Лоренцо Бер- ніні.
4.    Відомі голландські живописці:
а)    Франс Хальс, Рембрандт, Ян Вермеєр, Мікеланджело Буонарроті, Іван Шишкін;
б)    Леонардо да Вінчі, Пітер Брейгель-старший, Лоренцо Бер- ніні;
в)    Франс Хальс, Рембрандт, Ян Вермеєр, Віллєм Хеда.
5.    Представники віденського класицизму:
а)    Й. Гайдн, В. А. Моцарт, Л. ван Бетговен;
б)    Ф. Вебер, Ф. Шуберт, М. Глінка;
в)    Й. Брамс, Ж. Бізе, П. Чайковський.
6.    Найвидатніші танцівники російського балету:
а)    А. Павлова, П. Чайковський, М. Плісецька, В. Ніжинський, Р. Нурієв;
б)    Г. У ланова, А. Павлова, М. Плісецька, В. Ніжинський, Р. Нурієв;
в)    А. Павлова, П. Чайковський, М. Фокін, С. Дягілєв, Р. Нурієв.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
7.    Назвіть видатних акторів і режисерів французького кінематографа.
8.    Які види образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва розвивалися у країнах Близького Сходу?
9.    Назвіть композиторів-романтиків та їх найвидатніші твори.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала) 10. У чому полягають відмінності парків Великої Британії та Франції?
11.    Схарактеризуйте стилі, що є витоками джазу.
Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)
12.    Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.
♦ Схарактеризуйте розвиток балетного мистецтва в Росії, творчість його відомих представників (композиторів, хореографів, танцівників) та їх твори.
(Усього — 12 балів) Варіант III
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)
1.    Пекінська опера поєднує елементи:
а)    балету, драми, інструментальної музики;
б)    драми, комедії, тек-вон-до;
в)    вокалу, драми, акробатики та бойових мистецтв.
2.    Найвидатніші зразки готичної архітектури:
а)    собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Лондонське Вестмінстерське абатство, Міланський собор;
б)    собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Чернін- ський палац, Смольний монастир, Зимовий палац, Хоум- іншуранс-білдінг;
в)    собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі), Зимовий палац, Ейфелева вежа, Хоум-іншуранс-білдінг.
3.    Мікеланджело Буонарроті створив такі твори:
а)    «Аполлон Бельведерський», «Вакх», «Ніка Самофракій- ська», «П'єта» («Оплакування Христа»);
б)    «Битва кентаврів», «П'єта» («Оплакування Христа»), «Давид»;
в)    «Битвакентаврів», «Дискобол», «Вакх», «П'єта» («Оплакування Христа»).
4.    Шансон — це:
а)    різновид народної чи естрадної французької пісні ліричного змісту;
б)    естрадна пісня-танець у повільному темпі;
в)    пісня, автором і виконавцем якої зазвичай є та сама людина.
5.    До композиторів-романтиків належать:
а)    Й. Гайдн, В. А. Моцарт, JI. ван Бетговен, Ж. Бізе, М. Мусорг- ський;
б)    Ф. Шопен, Ф. Ліст, Ф. Шуберт, Й. Штраус;
в)    Й. Гайдн, М. Римський-Корсаков, JI. ван Бетговен, Ф. Ліст, Ф. Шуберт.
6.    Жанри американського кінематографа:
а)    пригодницький, мюзикл, бойовик, фантастика, фільми жахів, фільми катастроф, фільми для сімейного перегляду;
б)    мюзикл, фільми для індивідуального перегляду, фантастика, авангардні фільми, фільми жахів, фільми катастроф;
в)    бойовик, фільм-опера, фільм-вистава, фільми для сімейного перегляду, пригодницький, мюзикл, фантастика, фільми жахів, фільми катастроф.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
7.    Схарактеризуйте особливості поп-музики.
8.    У чому полягає філософія японського саду?
9.    Схарактеризуйте сюжет картини Ель Ґреко «Есполіо».
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)
10.    Назвіть спільні та відмінні риси китайської опери та японського театру.
11.    Схарактеризуйте особливості архітектури модерну.
Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)
12.    Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.
♦ Схарактеризуйте історичні умови розвитку живопису Іспанії, стильові особливості творів Ель Ґреко, Дієґо Веласкеса, Франсіско Гойї, Сальвадора Далі.
(Усього — 12 балів) Варіант IV
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)
1.    У живописі Китаю поширені жанри:
а)    «гори та води», «квіти та птахи», «люди»',
б)    « пагорби та річки », « гори та води », « квіти та птахи »;
в)    «квіти та птахи», «люди», «імператори та гейші».
2.    Головна споруда європейського міста XIII—XIV ст.:
а)    будинок, вежа;
б)    собор, храм;
в)    фортеця, ринок.
3.    Сюрреалізм Сальвадора Далі:
а)    звертався до безпосереднього зображення буденного життя простих людей;
б)    конструював дійсність за допомогою вільної імпровізації;
в)    відображав сновидіння.
4.    Найвідоміший зразок садово-паркового мистецтва світу — резиденція французьких королів:
а)    Гайд-парк;
б)    Версаль;
в)    Річмондський парк.
5.    До французьких шансоньє належать:
а)    Г. Монтегюс, Е. Піаф, ПІ. Азнавур, П. Каас, Джо Дассен;
б)    Б. Сміт, Ів Монтан, Ш. Азнавур, Е. Піаф;
в)    JL Армстронг, Е. Преслі, Ів Монтан, Ш. Азнавур.
6.    Сфумато винайшов:
а)    Мікеланджело Буонарротті;
б)    Леонардо да Вінчі;
в)    Лоренцо Берніні.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
7.    Назвіть характерні риси індійського танцю.
8.    Схарактеризуйте особливості готичної архітектури.
9.    Назвіть найвидатніші фрески Рафаеля у станцах папського палацу у Ватикані.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1,5 бала)
10.    Назвіть класичні театри Японії. Схарактеризуйте їх особливості.
11.    У чому полягають відмінності парків Великої Британії та Франції?
Високий рівень (правильна відповідь — 3 бали)
12.    Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Дайте докладну й обґрунтовану відповідь на запитання.
♦    Якими були головні досягнення голландського та фламандського живопису XVII ст.? Схарактеризуйте твори найвидатні- ших живописців цієї доби.
(Усього — 12 балів)
2. Презентація альбому «Культурна спадщина народів світу»
IV. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
♦    Сьогодні мені вдалося...
♦    Виправдалися мої очікування щодо...
♦    Створений нами альбом «Культурна спадщина народів світу» викликає у мене приємні почуття, тому що...

 

Яндекс.Метрика >